П’ятниця, 20 Травня, 2022

«Це для початку»: Володимир Зеленський порадив міністрам написати заяви про звільнення

Сьогодні, 20 травня, під час інавгурації президент України Володмир Зеленський зробив заяву щодо розпуску Верховної ради, а міністрам українського Уряду порадив підготувати заяви про звільнення. Він зазначив, що у парламенту буде ще два місяці, аби прийняти закон «Про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення», зняти депутатську недоторканність та ухвалити закон про Виборчий процес, повідомляє yes-cherkasy.

Більше того, верховний головнокомандувач закликав Верховну раду звільнити з посад ряд осіб:  генерального прокурора України, голову СБУ та міністра оборони.

У свою чергу, Максим Михлик, очільник Черкаського КВУ зазначає, що наразі з приводу розпуску ВРУ Президент України має радитися з фракціями парламенту. Указу не було, лише заява з трибуни. Отже, робити якісь прогнози, щодо подальшої ситуації – непросто.

«Підстав для розпуску не так і багато і вони знаходяться в «сірій зоні». Тобто не все чітко і конкретно. Якщо ж розпуск ради таки узгодять, то комусь це піде на користь, комусь – ні. Наприклад, в Порошенка і Зеленського штаби розгорнуті, а от таким новим об’єднанням на зразок Вакарчука треба ще час для розкрутки», – зазначив пан Михлик.

В ЄС сподіваються на вдалу співпрацю з новообраним президентом України Володимиром Зеленським, урядом і Верховною Радою. Наголошують, що розпуск ВРУ має бути здійснено відповідно до закону, а дострокові вибори мають бути справедливими та прозорими.

«Важливо зберегти динаміку реформ і забезпечити їх стійкість і в цьому виборчому році. Розраховуємо продовжити спільну роботу з Україною щодо реалізації Угоди про асоціацію», – заявили у ЄС.

Додамо, урочисте засідання ради завершилося незвичайно. Голова ВРУ Андрій Парубій резюмував: «Дякую усім за участь. Було весело».

Нагадаємо, шостий президент України Володимир Зеленський повідомив про розпуск ради 20 травня, під час засідання ВРУ. На урочисту інавгурацію Зеленського завітали: помічник генерального секретаря НАТО та віце-президент Європейської комісії, президенти країн Балтії, Грузії та Угорщини. Дострокові вибори мають бути проведені за два місяці після розпуску парламенту.