П’ятниця, 20 Травня, 2022

Томос з Президентом України очікує і місто Черкаси

Нині приїзд вважається “Томос-тур” оскільки майже кожне місто вже було відвідане Петром Олексійович. Міста України максимально готується до події, але саму ціль більшість не розуміє. Скільки думок з цього приводу було сформовано. Політичні новини на сайті Черкаси.yes

Але, більшість вважає, що такі візити це просто передвиборча показовість. Підготовка до приїзду в Черкаси свідчить про те, що це дійсно важливий гість та візит. То все-таки, що саме означає Томос і, що повинно змінитися та чи взагалі щось зміниться?

Томос — указ, декрет, окружне послання предстоятеля помісної православної церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою. Шляхом надання Томосу деякій частині «материнської» (кіріархальної) церкви офіційно проголошується автономія в управлінні або автокефалія.

Щоб трохи розвіяти напружену ситуацію і донести тим хто вважає не потрібним незалежність Української церкви, стає можливість трохи змінити думку. Незалежність важливий крок, який не могли зробити сотні років. Кожен Президент України, окрім Януковича, робив бодай щось, щось досягти успіху у вирішенні питання.

Та не вистачало чи то політичної волі, чи то схильності Вселенського патріархату. Саме у квітні Президент України Петро Порошенко зібрав лідерів парламентських фракцій і повідомив, що хоче попросити Вселенський патріархат надати українській православній церкві автокефалію.

Тим часом, українське православ’я готується до отримання автокефалії. У жовтні Константинополь підтверджує: Томосу бути, однак вручити його можна лише предстоятелю нової церкви, а його ще потрібно обрати. 15 грудня тисячі українців завмерли в очікуванні. У Софії Київській розпочинається Об’єднавчий собор.

І от увечері довгоочікуване рішення – пост предстоятеля єдиної Української православної церкви займає митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Це великий крок для нас. Тому і проходить відвідування кожного міста, тому й підготовка проходить ретельно, а не просто гра на камеру.