Субота, 21 Травня, 2022

"Доля ув'язнених в надійних руках" – Петро Порошенко

Пам’ятаєте вислів: “Казнить нельзя помиловать”, де треба виставити правильно кому? Одразу згадується президент України Петро Порошенко, який поставив свою кому для 14-ти ув’язнених. Новини політики на сайті Черкаси.yes

У 2018 році Порошенко помилував 14 осіб, кожен засуджений на різні терміни покарання. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Згідно ст. 106 КУ саме президент України має право помилувати арештантів від покарання.

У минулому році, глава держави видав декілька указів, завдяки яким з-під варти було звільнено 9 жінок і 5 чоловіків. Громадяни не відбували покарання, як цього вимагав закон і за свої неправомірні вчинки 5 осіб були звільнені від будь-якого покарання: термін кожної особи досягає майже 15 років позбавлення волі.

Також, Петро Олексійович зменшив термін довічно засудженого чоловіка та був замінений на 27 років, у квітні 2018 року він вийшов на волю. Майже кожен звільнений – пенсіонер, і засуджений вперше.

Звичайно, тенденція уникнення покарання не залишилась без наслідків і вже протягом всього 2018 року до президента надходили матеріали з питань помилування, в тому числі клопотання про помилування 720 осіб.

Потрібно пильно стежити за матеріалами, які вже знаходяться на розгляді у комісії, щодо помилування ще майже 360 осіб, тому що довічно ув’язнені це ті, які вчинили найстрашніші злочини. Помилування є єдиним законодавчо визначеним способом для довічно засуджених осіб отримати шанс вийти на волю.