Субота, 21 Травня, 2022

Акумулятори: види і їх характеристики

Більшість приладів не будуть працювати без джерела живлення. Звичайно, якщо мова йде не про звичайний молоток або викрутку. Сучасним девайсів потрібно або підключення до електричної мережі, або наявність спеціальної батарейки або акумулятора. Компактні прилади часто харчуються від батарейок. Вони недорого коштують, проте мають маленький термін служби. Таке харчування не використовують в професійній техніці. Як аналог, можна використовувати акумулятори. Вони легко заряджаються і служать набагато довше. Уже зараз акумулятори купити можна повсюдно.

Особливості акумулятора

Зовні акумулятор може бути схожий на пальчиковую батарейку. Головною відмінною рисою є те, що після розрядки її досить легко і швидко можна зарядити. При цьому робити це можна велику кількість разів. А термін експлуатації залежить від виробника, ємності, типу елемента і інших характеристик.

За типом елементів акумулятори бувають гелеві, літій-полімерні, нікель-метал-гидридні і промислові батареї і збірки.

У спеціальних приладах частіше застосовують саме гелеві акумулятори. Їх можна зустріти в джерелах безперебійного живлення. У більшості випадків такі акумулятори бувають на 6В і на 12В. Якщо говорити про літій-полімерних моделях, то зовні вони схожі з нікель-металгідридними, проте мають потужність в 3,7.

Застосовуватися акумулятори можуть де завгодно.

Ще однією, не менш важливою характеристикою, є ємність. Саме від неї залежить час, протягом якого буде працювати прилад. Іншими словами це кількість енергії, яка міститься в одному елементі.

Де застосовуються акумулятори

Акумулятори можна зустріти в самих різних сучасних девайсах. Вони досить бюджетний і прості. Без них важко уявити ноутбуки, смартфони, різні будівельні інструменти, електро-самокати та багато іншого. Вони дають харчування мультиметр, пірометри, калькуляторах, гірлянд. Неможливо перелічити всі прилади, в яких присутній подібний тип харчування. І хоч виглядають вони по-різному, принцип дії у всіх однаковий.

Акумулятори для автомобілів і ноутбуків

Автомобільна акумуляторна батарея (АКБ) може бути кальцієвої. Однак при її покупці варто враховувати той факт, що для повноцінної зарядки необхідно підвищена напруга. Вона також боїться повної розрядки. Такі акумулятори більше призначені для легкових автомобілів. При цьому не варто експериментувати з АКБ. Встановлювати на автомобіль слід призначену для вашої марки модель і не міняти її на АКБ з більш високою напругою.

Що стосується ноутбуків, то при заміні акумулятора вирішується лише питання експлуатаційних якостей. Оскільки такий девайс запросто працює від електричної мережі. І хоч це не завжди зручно, на швидкість і якість роботи це ніяк не впливає. Оптимальною ємністю для акумулятора в ноутбук є близько 15 тисяч мікроампер на годину. Цього більш ніж достатньо.

Для вимірювальної техніки

Багато вимірювальні прилади працюють від акумуляторів. При цьому вони можуть бути як багаторазовими, так і одноразовими. Це можуть бути пальчикові акумулятори типу АА, міні пальчикові ААА, крони і багато інших. Такі джерела живлення зустрічаються в мультиметр, вольтметрах та інших вимірювальних приладах. Коштують вони не дорого, тому краще мати один або кілька запасних акумуляторів. Так, ви зможете експлуатувати прилад, поки акумулятор, що сів знаходиться на зарядці. Хоч і заряджаються вони досить швидко, але запасна батарея забезпечує безперервну роботу девайса.

Де купити акумулятор

На сьогоднішній день представлений величезний вибір такого джерела живлення. Однак перед покупкою краще уважно вивчити всі параметри і характеристики. Оскільки неправильна експлуатація може значно скоротити термін служби пристроїв. Також слід пам’ятати, що ні звичні батарейки, ні акумулятори можна викидати на сміття. Вони утилізуються спеціальними службами.

Купити потрібний акумулятор можна в один клік не виходячи їх вдома. Інтернет магазин радіодеталей представляє величезний асортимент. Ви зможете підібрати собі все найнеобхідніше. У разі виникнення питань, менеджери на них дадуть відповідь. У вас є можливість вибрати зручний спосіб оплати, а також зробити доставку в Черкаси, Дніпро, Одесу, Харків, Запоріжжя або інше місто України.