П’ятниця, 20 Травня, 2022

Повноцінний відпочинок – секрет успішної трудової діяльності для українця

Дозвілля – це вільне проведення часу, відпочинок від основної діяльності.

Недіяльність необхідна для повноцінного відновлення життєвих сил, щоб знову мати можливість повноцінно працювати.

Про це не з чуток знає українська молодь. Варто відзначити, що молоді українці вважають за краще три види відпочинку: активний, пасивний, культурний.

Довідка!

 • Активний відпочинок – це ефективне проведення часу, при якому одна діяльність замінюється іншою. Наприклад, піші прогулянки, танці та ін.
 • Пасивний – це час в стані спокою, що характеризується зниженням активності і відсутністю інтересу до будь-якої діяльності. Це найбільш шкідливий вид відпочинку, оскільки після нього складніше вписатися в активну повсякденну діяльність.
 • Культурне дозвілля – це діяльність, яка збагачує, творить і підвищує духовний рівень людини.

Опитування українців

Соціологи провели опитування серед української молоді з приводу дозвілля українців. В результаті дослідження з’ясувалося, що більшість віддають перевагу саме пасивному відпочиноку, але, зрозуміло, не всі.

 • 75% українців у вихідні дні вважають за краще зустрічатися з друзями. А що може скрасити дозвілля у великій компанії? Один з приватних варіантів для приємного проведення часу – інтелектуальні ігри. Вони не тільки підвищують рівень інтелекту, а й згуртовують колектив. До такого виду розваг відносяться карткові ігри, зокрема покер. Покер може бути як безкоштовною розвагою, так і платною. Наприклад, ви можете грати в покер на реальні гроші в режимі онлайн або в компанії друзів на фантики. Під час гри в покер гравці точно забудуть про свою роботу і стануть сконцентрованими тільки на ігровому процесі. А отримати грошовий приз у свій вихідний день – це прекрасна мотивація щоб взяти участь в грі!
 • 42% співвітчизників проводять вихідні дні у власному кріслі: грають в комп’ютерні ігри або дивляться ТБ. Більшість хлопців і дівчат (61%) дивляться комедійні фільми, інші (30%) – бойовики, 20% – жахи і трилери, фільми історичного змісту – 20, 7%.
 • 35, 8% займаються домашніми справами: ходять за покупками, перуть, готують.
 • Підвищують свій рівень знань (курси, приватні уроки, самостійно займаюся) тільки 15,4% українців.
 • Відвідують театри, концерти, виставки – 13,6%
 • В наявності хобі зізналися 11,3% опитаних.
 • Тільки 2,5% українців вважають за краще культурне дозвілля – відвідують театри та музеї.

Довідка! Кожен десятий українець щодня читає книги.

Правила повноцінного відпочинку

 1. Зосередьтеся тільки на відпочинку і забудьте про основну діяльність.
 2. Повноцінно рухайтеся, щоб тренувалися м’язи і була в тонусі судинна система. Пам’ятайте, що сидячий спосіб життя дуже шкідливий для здоров’я!
 3. Правильно харчуйтеся і вживайте помірну кількість питної води.
 4. Чергуйте активний відпочинок і повноцінне розслаблення.

Проводьте дозвілля з користю, для власного блага!