Понеділок, 8 Серпня, 2022

У мерії Черкас продовжують розробляти стратегію розвитку міста

Минулого тижня відбулося засідання комітету в новому складі, зі стратегічного розвитку Черкас. Засідання відкрила презентація соціологічних досліджень і опитувань за кілька років. Так само це масштабний захід зібрав ідеї. Всі напрацьовані ідеї були перетворені в формат «бізнес-влада-громадськість». На наступних засіданнях комітет будуть визначитися з основними пріоритетами для плану стратегічного розвитку. Далі на yes-cherkasy.

Мер і його заступник виступили на засіданні комітету зі стратегії розвитку Черкас

Мер Черкас Анатолій Бондаренко теж брав участь в цьому засіданні. Міський голова впевнений, що майбутня стратегія стане одним з головних документів для Черкас.

«Упевнений, що всі зібрані ідеї в майбутньому трансформуються в реальні дії й ми зможемо максимально використовувати потенціал нашого міста для його розвитку, -прокоментував міський голова. – Стратегія повинна стати путівником для всієї черкаської громадськості».

Комітет зі стратегічного розвитку очолив перший заступник міського голови Черкас Сергій Тищенко. Він висловив упевненість в тому, що завдяки якісній стратегії Черкас можна буде поліпшити інвестиційний клімат, реалізувати багато культурних і соціальних проектів, це підвищить імідж міста і розкриє його потенціал.

«Сьогоднішнє засідання заклало фундамент великого проекту стратегічного розвитку, я сподіваюся, великого майбутнього Черкас. Висловлюю подяку всім членам комітету і співробітникам міської ради, що приготували матеріали, за активну участь і наполегливу працю, за свіжі ідеї, дискусійні питання, а головне — за ентузіазм і віру, — прокоментував Сергій Тищенко. – Тільки щире бажання якісних змін, дасть життя новому кращого майбутнього міста».

Начальнику відділу стратегічного розвитку Леся Фанцетта окреслила глобальні цілі стабільно розвитку, які прийняті були світовими лідерами на Саміті ООН. На засіданні Леся Фанцетта назвала головні напрямки національної економічної стратегії на період до 2030 року. Начальник відділу стратегічного розвитку впевнена, Черкаси на шляху до утвердження власного стратегічного плану. Місто не може стояти осторонь від того, що відбувається в Україні й підхоплювати тенденції, які є в Україні й за її межами.

Проблеми і завдання, які обговорювалися на засіданні

Серед інших основних викликів, які є зараз перед суспільством і черкаською громадськістю називалися зміни клімату і пандемія COVID 19, масштабне переманювання трудових ресурсів, вимирання традиційних професій, потреба в постійному новому навчанні та здобутті нових знань. Загроза безпеки, у зв’язку з війною на сході України. Необхідна робота з регіональними диспропорціями. Так само відзначено було старіння населення і відтік студентів з міста. Зросла кількість відходів при цьому відсутність комплексної автоматизації управлінських процесів.

Черкаси унікальне місто — місто козаків, історична батьківщина Богдана Хмельницького, географічно Черкаси знаходяться в центрі України. З 19 століття місто вважається курортним. Так само не можна забувати про найбільшу річку України, яка проходить через Черкаси — Дніпро, довжина прибережної смуги біля Черкас приблизно 16 кілометрів. У Черкасах багато зелені.

Гостей Черкас приваблюють парки, Долина троянд, краса Дніпра, зоопарк, фонтани, місця для відпочинку, Холм Слави.

Попередніми зустрічами й стратегічними сесіями виділили основні чотири пріоритети розвитку міста: Стимулювання економічного розвитку – «Заможне місто», Розвиток людського потенціалу – «Місто можливостей», екологія і здоров’я – «Здорове місто» і простірний розвиток — архітектура, дизайн, доступність, інклюзивність, комфорт, житло, безпека і цифрова трансформація – «Комфортне і розумне місто».

На засіданні комітету зі стратегічного розвитку команда Інституту «Республіка» оголосила аналітичну записку концепції стратегії Черкас, яка була розроблена спільно з представниками ініціативи «Активна громада».

За словами Ірини Удод, директора департаменту економіки та розвитку, через два тижні буде проведена чергова зустріч комітету стратегічного планування в ході якої буде обговорюватись наступні пріоритетні напрямки та індикатори для розвитку майбутньої стратегії Черкас.