Скажемо як є, у жителів Черкас на цей рахунок єдиної думки немає, та й навряд чи вона можлива, адже у городян різні умови площ житла та типів квартир, звідси й різні підходи до необхідності встановлення дверних конструкцій, пише yes-cherkasy.com.ua. У пошуках відповіді на це питання ми досліджували означену проблему та ось що з цього вийшло.
Навіщо у квартирі двері?
Для початку озвучимо найпопулярніші думки городян про внутрішні двері. Перше, без них краще, досить тільки вхідних дверей, а кімнати можна оформити як арки — це й дешевше, й практичніше. Друге, внутрішні двері потрібні, якщо тільки у вас не квартира-студія, де таких конструкцій бути не може, тому що їх встановлювати нікуди.
Скажемо відразу, друга думка нам ближче, з однією-єдиною поправкою — якщо у вас звичайна квартира і ви там живете один, то, в принципі, можна обійтися й без дверей.
У всіх інших випадках з дверима краще, оскільки вони виконують важливі функції:
- фіксують межі особистого простору;
- ділять житло на зони відповідно до їх функціоналу;
- зберігають тепло та звукоізоляцію в приміщенні;
- при відповідному підході, органічно доповнюють інтер’єр будинку.
Виходячи зі сказаного, робимо висновок, що якщо в будинку (квартирі) живе кілька людей, міжкімнатні двері життєво необхідні. Вони забезпечують спокій і затишок мешканцям, можливість для усамітнення й відпочинку після важкого робочого дня.
Як вибрати міжкімнатні двері
Вибір внутрішніх дверей в житловому приміщенні відповідальний процес і підходити до нього треба з усією серйозністю. В іншому випадку ви ризикуєте даремно витратити свої гроші та час. Отже, що слід врахувати в цій справі?
Оскільки міжкімнатні двері — частина інтер’єру, на перше місце поставимо їх зовнішній вигляд. Відповідно, тут буде важлива фактура обробки, колір покриття, малюнок.
Другий важливий момент — ціна виробу. Порада – не “смітіть” грошима, виробники часто роблять знижки на свій товар. Знайдіть такий розпродаж і зможете пристойно заощадити.
Третій, важливий фактор при виборі дверей — це якість і надійність конструкції — замки, що добре працюють замки, фурнітура яка не тьмяніє й не дряпається та інше.
Має також значення й шумоізоляція, пропускаємість світла та запаху. Погодьтеся, мало користі від закритих дверей, в спальню або в дитячу, якщо весь будинок чує, що за ними відбувається.
Що стосується світла та запахів, двері, з високою світлопроникністю підійдуть для кухонь та віталень, з низькою – для спалень, а якісна ізоляція запахів важлива в санвузлах та на кухні.
Ще один момент, який варто врахувати при виборі міжкімнатних дверей — це їх вологостійкість. Така конструкція ідеально підійде для ванної кімнати.
Ну і, звичайно, зверніть увагу на спосіб відкривання дверей. Найпопулярніший — це класичні, розсувні двері. Як правило, це й найдешевші конструкції. Мінус такого рішення — не оригінально, буде як у всіх.
Далі, розсувні, на роликах. Плюс — нестандартно та економить простір, мінус — погана ізоляція звуків і запахів.
Можливий також варіант “роликів” — двері-пенал, коли при відкриванні механізм заходить в стіну. Цікаве рішення, але дороге та складно монтується.
Є ще рото-двері, що обертаються при відкриванні. Красиво, незвично, але теж недешево.
Які вибрати? Наша порада — якщо у вас немає особливих умов в квартирі, то кращий варіант — “класичні-розпашні” двері. Це зручно, надійно і відносно недорого.