Вівторок, 24 Травня, 2022

«Помста за карантин»? НАБУ відкрило справу проти Бондаренка через невідповідність в декларації

Слідчі НАБУ проводять розслідування стосовно мера Черкас Анатолія Бондаренко. Його підозрюють в наданні недостовірної інформації під час заповнення декларації за 2016 та 2017 роки. Про це повідомляє прес-служба НАБУ, пише yes-cherkasy.com.ua.

Як йдеться у повідомленні, у представників НАБУ виникли підозри, що черкаський мер вніс недостовірну інформацію в декларації за 2016 та 2017 роки стосовно свого майна. В той же час в прес-службі відомства говорять, що наразі про підозру Анатолію Бондаренко не повідомляли, оскільки наразі йде перевірка декларацій. Про підозру буде оголошено в тому випадку, якщо будуть вагомі докази недостовірності внесених в декларацію відомостей.

Мером Черкас поліція Черкас зацікавилася після того, як міськвиконком вирішив пом’якшити карантин в Черкасах з 1 травня 2020 року. Після цього. Анатолія Бондаренка викликали на допит до поліції. В повістці йшлося, що міський голова повинен прийти на допит до слідчого в ГУНП в Черкаській області 4 травня. Проте, в перед день допиту, в поліції заявили, що допит переноситься і відбудеться після 11 травня, однак точної дати не назвали.

Після відкриття кримінальної справи, Анатолій Бондаренко висловив упевненість, що за пом’якшення карантину йому нічого не буде. Проте не виключив можливості, що буде сфабрикована інша кримінальна справа.

1

Пом’якшили, бо переживали за підприємців

Пом’якшення карантину в Черкасах, яке відбулося більш ніж на тиждень раніше, ніж у всій країні, спровокувало свого роду протистояння між місцевою і центральною владою. До того ж декілька мерів інших міст України стали на бук мера Черкас. У своєму інтерв’ю для видання «Українська правда» він заявив, що центральна влада боїться мерів. А стосовно «скасування» карантину, то таке рішення було прийнято аби допомогти вижити малому та середньому бізнесу, який опинився в скрутному становищі. Однак опоненти мера, а також ж політологи говорили, що це скоріше підготовка до місцевих виборів і всього лише піар кампанія. В тому ж таки інтерв’ю для «Української правди» Анатолій Бондаренко заявив, що це не так. До того ж він поки не вирішив, чи буде балотуватися на наступний термін.

2

Можливо, цікавість НАБУ до декларації Анатолія Бондаренка – це така собі «підготовча операція»?

Політолог Володимир Фесенко, в своєму інтерв’ю для «НВ» висловив думку, що центральній владі зараз непотрібно вступати у відкритий конфлікт з мерами міст і Анатолієм Бондаренком в тому числі. На його думку, якщо влада одразу почне відповідати жорсткими діями, це ще більше поглибить кризу. Окрім цього він вважає, що це також може призвести до послаблення країни з середини, оскільки є сили, які можуть скористатися ситуацією.

Він також припустив, що реакція від центральної влади обов’язкову буде, і можливо навіть у дуже жорсткій формі. Однак це відбудеться після того, як ситуація заспокоється. На думку Володимира Фесенка, влада в цій ситуації піде шляхом помсти «як холодної страви». Оскільки якщо заарештувати мера Черкас гучно, то це може спричинити новий скандал і конфлікт.