Вівторок, 24 Травня, 2022

Соснівський суд звільнив з-під варти активістів партії "Національний корпус"

Суд у Черкасах 12 березня обрав запобіжний захід для керівника черкаського осередку партії «Національний корпус» Дмитра Кухарчука та члена осередку Антона Братка, яких затримали після сутичок з поліцією на мітингу 9 березня. Більше розповість сайт Черкаси.yes.

Для Дмитра Кухарчука слідчий та прокурор просили обрати міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Але, слідчий суддя з ними не погодився та застосував запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Досудовим розслідуванням було встановлено, що Дмитро Кухарчук спільно з невстановленими особами, умисно організували масові заворушення під час виступу Президента України біля палацу культури.

Дмитро Кухарчук свідомо спрямував свої дії на демонстрацію невдоволення діяльністю органів державної влади, що виразилося у закликах до порушення громадського порядку, загальноприйнятих правил поведінки та суспільної моралі. 

На засіданні слідчий суддя встановив, що підозрюваний є учасником бойових дій, має постійне місце проживання, раніше не притягувався до кримінальної відповідальності.

Тож, з урахуванням даних підозрюваного, а саме: його спосіб життя, міцність соціальних зв’язків, його поведінку, на теперішній час не вбачається вкрай необхідним застосування до нього найсуворішого запобіжного заходу. Відтак, беручи до уваги обставини подій та тяжкість злочину, у вчиненні якого підозрюється Дмитро Кухарчук, суддя застосував до нього запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на два місяці.

Крім того, за результатом розгляду скарги адвоката Володимира Волосовського, поданої в інтересах Дмитра Кухарчука на незаконне затримання, слідчий суддя прийшов до висновку, що затримання проведене з порушенням норм кримінально-процесуального законодавства.Таким чином, перевіривши аспекти законності затримання,  Дмитро Кухарчук був звільнений з-під варти у залі суду. 

Стосовно Антона Братко також було внесене клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Активісту було повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення — це активна участь в масових заворушеннях.

Отже, врахувавши практику Європейського суду з прав людини, слідчим суддею не встановлені обставини необхідності тримання Антона Братко під вартою, на підставі чого до нього застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у період часу з 20:00 по 07:00. Затримання Антона Братко було також проведено з порушенням тому він, як і Дмитро Кухарчук, був звільнений з-під варти.

Нагадаємо, що у Черкасах під час мітингу Петра Порошенка після урочистостей на честь 205-ї річниці народження Тараса Шевченка, сталася сутичка. Кілька десятків націоналістів намагалися прорватися на сцену до голови держави. Правоохоронці заявили про 22 поранених охоронців порядку, серед яких був начальник поліції області Валерій Лютий. Повідомляє сайт Судові хроніки.