Неділя, 25 Липня, 2021

Соснівський суд звільнив з-під варти активістів партії "Національний корпус"

Зміни у черкаській владі рукою колишнього президента України

20 листопада 2018 року у Черкасах Порошенко представив нового голову Черкаської ОДА. Як і говорилося у кулуарах, губернаторське крісло отримав голова обласної ради Олександр...

Обіцянки мера Черкас: чи тримає він своє слово?

До місцевих виборів залишилося всього нічого, і на цьому етапі мерам потрібно б надолужити виконання своїх обіцянок. Але не всі використовують тільки цей інструмент...

Суд у Черкасах 12 березня обрав запобіжний захід для керівника черкаського осередку партії «Національний корпус» Дмитра Кухарчука та члена осередку Антона Братка, яких затримали після сутичок з поліцією на мітингу 9 березня. Більше розповість сайт Черкаси.yes.

Для Дмитра Кухарчука слідчий та прокурор просили обрати міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Але, слідчий суддя з ними не погодився та застосував запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Досудовим розслідуванням було встановлено, що Дмитро Кухарчук спільно з невстановленими особами, умисно організували масові заворушення під час виступу Президента України біля палацу культури.

Дмитро Кухарчук свідомо спрямував свої дії на демонстрацію невдоволення діяльністю органів державної влади, що виразилося у закликах до порушення громадського порядку, загальноприйнятих правил поведінки та суспільної моралі. 

На засіданні слідчий суддя встановив, що підозрюваний є учасником бойових дій, має постійне місце проживання, раніше не притягувався до кримінальної відповідальності.

Тож, з урахуванням даних підозрюваного, а саме: його спосіб життя, міцність соціальних зв’язків, його поведінку, на теперішній час не вбачається вкрай необхідним застосування до нього найсуворішого запобіжного заходу. Відтак, беручи до уваги обставини подій та тяжкість злочину, у вчиненні якого підозрюється Дмитро Кухарчук, суддя застосував до нього запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на два місяці.

Крім того, за результатом розгляду скарги адвоката Володимира Волосовського, поданої в інтересах Дмитра Кухарчука на незаконне затримання, слідчий суддя прийшов до висновку, що затримання проведене з порушенням норм кримінально-процесуального законодавства.Таким чином, перевіривши аспекти законності затримання,  Дмитро Кухарчук був звільнений з-під варти у залі суду. 

Стосовно Антона Братко також було внесене клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Активісту було повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення — це активна участь в масових заворушеннях.

Отже, врахувавши практику Європейського суду з прав людини, слідчим суддею не встановлені обставини необхідності тримання Антона Братко під вартою, на підставі чого до нього застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у період часу з 20:00 по 07:00. Затримання Антона Братко було також проведено з порушенням тому він, як і Дмитро Кухарчук, був звільнений з-під варти.

Нагадаємо, що у Черкасах під час мітингу Петра Порошенка після урочистостей на честь 205-ї річниці народження Тараса Шевченка, сталася сутичка. Кілька десятків націоналістів намагалися прорватися на сцену до голови держави. Правоохоронці заявили про 22 поранених охоронців порядку, серед яких був начальник поліції області Валерій Лютий. Повідомляє сайт Судові хроніки.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

GPS відстеження трактора: можливості

Трактор використовують у багатьох напрямках, відповідно, всюди потрібен моніторинг його роботи. Жителі Черкас зможуть дивитися тут, наскільки якісно їх спецмашина працює, отримувати...

Перевірка документів перед покупкою авто: повний список

Якщо раніше покупка уживаного автомобіля проходила практично наосліп, то сьогодні існує достатньо інформації для цього. Сучасний покупець - розумний і раціональний людина,...

Навіщо черкащанам міжкімнатні двері в квартирах і чи не краще без них?

Скажемо як є, у жителів Черкас на цей рахунок єдиної думки немає, та й навряд чи вона можлива, адже у городян різні...

Які міжкімнатні двері вибрати в квартиру та де це зробити найкраще

Ремонт і кардинальна зміна інтер'єру у квартирі (будинку), як правило, веде до встановлення нових міжкімнатних дверей. І тут у багатьох виникає проблема:...

Акумулятори: види і їх характеристики

Більшість приладів не будуть працювати без джерела живлення. Звичайно, якщо мова йде не про звичайний молоток або викрутку. Сучасним девайсів потрібно або...