Субота, 21 Травня, 2022

Наступний крок: на що може розраховувати Гройсман 

Володимир Гройсман-політик, який побудував доволі успішну політичну кар’єру, не зважаючи на свій молодий вік: крісло прем’єра він займав найдовше з усіх колишніх міністрів та підтримував непогані показники. За 3 роки його прем’єрства економіка потроху почала відновлюватися, а експорт – виріс. Наразі експерти доволі неоднозначно оцінюють шанси прем‘єра на вдале продовження політичної кар‘єри, розповідає yes-cherkasy.

Крісло прем’єра на крісло голови?

мер Вінниці

Наразі перші сходинки в антирейтингу українських політиків посідають Яценюк, Порошенко та інші обличчя. Разючого негативу, що його спіткав екс-президент, Володимир Гройсман не викликає. Примітно те, що в ролі прем’єра його раді бачити приблизно 20% українців. Експерти та соціологи зазначають, що окресливши правильні позиції та втіливши ефективну кампанію Гройсман має доволі високі шанси, адже рівень довіри українців до нього значний. У свою чергу, директор школи відповідальної політики Андрій Юсов вважає, що Гройсман навряд чи омине місцеві вибори голови Києва, адже недаремно доволі тісно співпрацює з громадами. Варто згадати, що молодий політик був достатньо успішним головою міста Вінниця: саме він реформував транспортну інфраструктуру, ввів прозорі офіси та зробив місто придатним для комфортного проживання. 

Вибори, вибори, вибори

Треба розуміти, що шанси політичної сили Гройсмана незначні: за останніми соціологічними даними він має лише 1%. Ситуація може змінитися, якщо він продовжить кампанію до жовтня, а це можливо лише за умови, якщо указ президента про дострокові вибори скасує Конституційний суд. Кар‘єра молодого політика в більшості залежить від того, якими будуть майбутні парламентські вибори. У випадку, якщо вони будуть строковими, прем‘єр-міністр залишиться при посаді щонайменше до грудня. Якщо ж вибори відбудуться в липні – Гройсман, вірогідно, звільнить крісло восени.

Амбітні плани

Гройсман

Додамо, останнім часом у політичних кулуарах точилися суперечки щодо співпраці Гройсмана з Кличко, Вакарчуком та Яценюком. Наразі стало зрозуміло, що Гройсман не планує об’єднуватися з Порошенко. Вочевидь, колишня БПП, а наразі партія «Європейська солідарність» очолює антирейтинги та не матиме великих шансів на дострокових парламентських виборах. Вона продовжує бути партією закритого типу та не готова розширювати свої кордони для співпраці. Вочевидь, на майбутні парламентські вибори діючий прем‘єр піде самостійным проектом.  Володимир Гройсман планує представити партію «Українська стратегія» та гучно заявити про власні амбіції самостійного великого політика, який готовий не лише міцно закріпитися в парламенті, а й створити свою фракцію.

Пан чи пропав

Насамкінець, експерти зазначають, що Гройсман мав усі шанси стати абсолютним лідером, якби пішов по мажоритарних округах. Що стосується партій – тут має місце високий ризик та спостерігається велика конкуренція. Тож, чи правильний вектор обрав прем’єр стане зрозуміло зовсім скоро.