П’ятниця, 20 Травня, 2022

Компромісна ціна: ціни на тепло та гарячу воду для черкасців не підвищуватимуть

До кінця опалювального сезону черкасцям обіцяють не підвищувати тарифи на теплопостачання та гарячу воду. Таке заявили очільники області на міста на спільному брифінгу. Під час брифінгу голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко назвав прийняте рішення хоч і не ідеальним виходом із ситуації, а лише компромісним тимчасовим варіантом. В свою чергу мер Черкас Анатолій Бондаренко відзначив важливість співпраці між центрально та місцевою владою. Далі на yes-cherkasy.

Напередодні представники центральних органів влади (Кабміну, Нацкомісії державного регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, Нафтогазу України) та мери міст підписали Меморандум про взаєморозуміння. Документ гарантує безперебійне постачання опалення в домівки українців та фіксовану вартість послуг теплопостачання і гарячої води до кінця опалювального сезону. При цьому, чиновники запевнили, що теплопостачальні підприємства будуть забезпечені газом для виробництва тепла та постачання його у домівки українців.

Різницю між ринковим тарифом та тим, що сплачують споживачі теплопостачальним підприємствам компенсуватимуть з державного бюджету, ці видатки пообіцяли не перекладати на місцеву владу.

Коливання цін на тепло та гарячу воду для населення почалося відтоді, як в Україні запрацював ринок газу. Після його запуску влітку минулого року, відбулися дві принципові зміни: кожен споживач отримав можливість обирати собі компанію-постачальника газу, а ціни на блакитне палива формуються за ринковими законами і змінюються щомісяця. Споживачам важко призвичаїтися до нових реалій, а тому було вирішено в ручному режимі стабілізувати ситуацію до кінця поточного опалювального сезону, а до 2022 року знайти комплексне врегулювання проблеми.

Як відомо, раніше Кабмін визначив максимальною ціною на газ для приватних домогосподарств у 6,99 гривень за кубічний метр, а максимальний тариф на розподіл для населення НКРЕКП встановила у 1,79 гривень за кубометр.