Понеділок, 8 Серпня, 2022

Очільник Черкаської ОДА у січні заробив менше за своїх колег

Журнал «Слово і Діло» опублікував рейтинг зарплат голів обласних державний адміністрацій за січень 2021 року, пише “yes-cherkasy.com.ua“.

Очільник Черкаської облдержадміністрації минулого місяця заробив трохи більше 20 тисяч гривень, це один з найнижчих рівнів доходів серед голів ОДА.

Як відомо, у цей період посада голови Черкаської ОДА була вакантною, областю керував заступник голови Віктор Гусак.

Наприкінці січня до виконання обов’язків приступив новопризначений Олександр Скічко, який заради цієї посади полишив крісло народного депутата України. Згідно з даними декларації за 2019 рік, його родина є доларовими мільйонерами, причому більшу частину доходів заробляє дружина.

Олександр Скічко володіє двома квартирами в Києві близько 100 кв.м. кожна, частиною квартири в Черкасах. А от у дружини Єлизавети Юрушевої є столичні апартаменти площею більше 600 кв.м. та будинок в с. Старі Безрадичі під Києвом на 1240 квадратів. З цінного рухомого майна Олександр Скічко задекларував авто марки “BMW 730LD, гідроцикл “GTR B/GB”, три наручних годинника.

За даними рейтингу журналістів, найбільше минулого місяця заробив голова Луганської ОДА Сергій Гайдай – більше 86 тис. грн., за ним іде сумчанин Василь Хома з зарплатнею у 76 тис. грн. та очільник Чернівецької облдержадміністрації Сергій Осачук, якому нарахували понад 58 тис. грн.

Більше 50 тисяч гривень минулого місяця отримали очільники  Кіровоградщини, Полтавщини, Харківщини, Рівненщини, Київщини, Тернопільщини та Волині.Водночас, видання визнало посаду очільника області однією з найбільш нестабільних в державному апараті. Приміром, за нинішнього Президента в Черкаській області змінилося 6 голів ОДА. Найбільш мінливим регіоном президентської вертикалі влади є Івано-Франківський – нинішній керівник області вже сьомий за рахунком. Представники влади називають причину такої ситуації у кадровому «голоді» професіоналів у країні, мовляв, призначати на ключові посади просто нікого.