Понеділок, 8 Серпня, 2022

Як змінити професію, незважаючи на вік?

Згідно з останніми даними досліджень, 95% населення роздумують про зміну роботи, а 55% і зовсім подумують кардинально змінити сферу професійної діяльності. Більшість працівників не задоволені фінансовою віддачею. Як показують життєві приклади, люди змолоду вибирають не ту спеціальність, яка через 12-15 років починає їх втомлювати. Як зробити цей непростий крок, спробуємо розібратися.

Причини для зміни сфери професійної діяльності

Серед основних причин, які змушують людину зважитися на зміну вакансії і сфери діяльності, варто відзначити такі:

  • не самостійно зроблений вибір спеціальності, а поради батьків – дослідження показують, що більше половина випускників не працює за фахом;
  • переїзд в інше місто або населений пункт – на новому місці важко відразу облаштуватися, тому людина вибирає ту вакансію, яка їй підвернеться швидше за всіх;
  • втрата кваліфікації після тривалої перерви в роботі, наприклад, після декретної відпустки;
  • маленька заробітна плата, якої не вистачає, щоб закрити базові потреби і прогодувати сім’ю;
  • завантажений робочий графік, який обмежує спілкування з сім’єю і дітьми.

Змінити спеціальність можна в будь-якому віці. Головне – здатність до навчання і прагнення до своєї мети, досягти яку допоможе сервіс OLX робота. Серед сотень безкоштовних оголошень в місті Умань робота знайдеться для всіх. Скориставшись фільтрами для пошуку, ви легко знайдете пропозицію, яка вас зацікавить.

Як ефективніше мінімізувати втрати при зміні діяльності?

Щоб не втратити рівень свого доходу, краще зупинити вибір на професії, яку легше освоїти, поєднуючи паралельно з основною роботою. Чим коротше терміни і дешевше навчальні курси, тим простіше в плані фінансів буде перенести зміну діяльності. А якщо вам випадає можливість заздалегідь обговорити умови співпраці з майбутнім роботодавцем, це і зовсім змінює всю суть того, що відбувається і мінімізує ризики.