П’ятниця, 20 Травня, 2022

Дитячі книги в Черкасах як допомога дитині полюбити читання

Той, хто читав книги в дитинстві, знає силу хорошого літературного твору. Будь то вигадана пригода в уявних країнах, біографічний матеріал з уроками історії або щось зовсім унікальне – книга здатна пробудити цікавість, впровадити інновації та відкрити можливості. На жаль, для дуже багатьох черкаських дітей в сім’ях з низьким доходом читання недоступне. Батьки, які відчувають нестачу в грошах, не поспішають купувати цікаві книги для дітей, і навіть не мають жодної книги вдома.

Проблеми сучасної дитячої освіти

Школи та публічні бібліотеки в громадах з низьким доходом також відчувають брак ресурсів: 80 відсотків освітніх програм взагалі не мають книг для дітей. У цих районах може бути всього одна книга, яка відповідає віку, на кожні 300 дітей. За відсутності цікавих і інформативних книг постійне читання для дітей недоступне, що впливає на їхній когнітивний розвиток з самого раннього віку.

В результаті діти відправляються в школу без належної основи. До 4 років у них утворюється «пробіл в словах», який впливає на їх майбутні досягнення як у перші, критичні роки в школі, так і протягом усього їхнього життя. Діти, які не вміють читати на рівні всього класу, пропускають школу, занадто налякані або збентежені, щоб ризикувати читати вголос перед своїми однолітками. Рік за роком ці молоді люди все більше і більше відстають, поки зрештою не стане легше кинути освіту, ніж наздогнати.

Наявність книг на полицях оселі, в класах, бібліотеках і громадських центрах само по собі не вирішить всіх проблем в області дитячого навчання, але в поєднанні з програмами навчання грамоті і залученням сімей це один з перших, основних кроків, які ми можемо зробити, щоб забезпечити всім дітям гідне майбутнє.

дети

Власники книжкових щосили допоможуть

Благо, незважаючи на те, що дитяча література досить дорога, особливо якісна, існує чимало роздрібних й інтернет-магазинів, які часто пропонують хороші знижки та акції, щоб дати можливість прикупити книгу всім охочим. Варто витратити лише трохи свого часу, щоб сходити в книжковий магазин або «пошастати» по сторінках онлайн-магазина, і дізнатися про всі «плюшки», що діють в даним момент. Кілька витрачених на пошуки годин можуть серйозно вплинути на сприйняття читання дитини, а значить і на майбутню любов до книг.

Подумайте про те, щоб подарувати дитині книгу і радість читання. Навіть якщо у вас немає власних дітей, але є можливість купити літературу, зробіть це і віднесіть у місцеву бібліотека, дитячий сад або освітній заклад. До того ж, безумовно, в Черкасах існують благодійні організації або спільноти, які збирають гроші в бажаючих допомогти і самі підтримують розвиток дітей будь-якого віку. Повірте, дати дитині в руки книгу може бути одним з кращих способів допомогти їм жити своїм життям в повній мірі.