Субота, 21 Травня, 2022

За мужність, проявлену на Революції Гідності, президент України нагородив черкащанина

Президент України Петро Порошенко відзначив учасника Революції Гідності з Черкащини. Про це йдеться в указі №39/2019. Згідно з постановою, Олег Собченко отримає орден «За мужність» III ступеня. Далі читайте на сайті yes-cherkasy.

Революція Гідності – наймаштабніша подія в новітній історії України, яка докорінно змінила державу. Проміжок часу з 21 листопада 2013 року по лютий 2014 року багато хто пригадує з сумом, а дехто з ностальгією. Адже всі пам’ятають побиття студентів на Майдані Незалежності у Києві, масові протести, розстріл Небесної Сотні.

До всіх цих подій призвело небажання Віктора Януковича підписувати угоду про асоційоване членство України в Європейському Союзі. Також, головною причиною сутичок стала надмірна концентрація влади в руках екс-президента. Віктор Янукович хотів перетворити Україну на русифіковану державу, тобто відмовитися від україномовних інформаційних продуктів на державному телебаченні та збільшити частку російської продукції на культурних заходах, телебаченні та в радіоефірі. Іншими словами, політичний утікач хотів зменшити цінність української культури та розколоти українське суспільство.

Така програма дій визвала велике обурення в українців. І щоб врятувати свою державу від русифікації та знищення, народ вирішив протистояти.

На Майдан Незалежності з’їхалися люди з різних куточків України. З перших днів Революції Гідності в епіцентрі всіх подій був і Олег Собченко із міста Корсунь-Шевченківський.

У виданні «Вичерпно» він зізнався, що Майдан став для нього особливим. Адже тут він познайомився з людьми, ідеї яких йому не байдужі. Разом з ними він відстоював свободу України. А перебуваючи на черкаському майдані, врятував їхні життя.

Навіть після отримання черепно-мозкової травми та перелому ноги під час «Автомайдану» у Черкасах, черкащанин не припиняв цікавитися всіма подіями, що відбувалися в країні. А згодом наш земляк один із перших пішов добровольцем на Схід, щоб захистити Україну від російського агресора та не допустити розкол держави.