Неділя, 3 Липня, 2022

Фінансова загроза для Приват Банку: все залежить від судової системи, – Олександр Данилюк

Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Данилюк заявив, що майбутнє “ПриватБанку” залежить від рішень судів. За інформацією агенства ВВС Україна та сайту yes-cherkasy.

Олександр Данилюк вважає, що з якого боку не подивитися на це питання всеодно існує загроза. Або це фінансова загроза, або загроза довіри до судової системи – можна з різних сторін це оцінювати. Якщо це питання розглянути з іншого боку і рішення прийматиме суд, тоді все буде залежати від судової системи. Глава РНБО підкреслив, що рішення про націоналізацію “ПриватБанку” було правильним кроком.

Данилюк працював з Нацбанком та оцінює рішення суду як правильним. Коли говорять націоналізація, то часто не розуміють всього процесу. Для того, щоб відбулася націоналізація банку, потрібно розуміти наступне: Нацбанк, як регулятор, моніторить ситуацію з банками на ринку, і якщо банк не виконує певні вимоги, а в разі з “ПриватБанком” це були вимоги за капіталом, то Нацбанк виводить цей банк з ринку і відправляє його на ліквідацію. Коли банк йде на ліквідацію, він передається до Фонду гарантування вкладів. Коли банк знаходиться в Фонді гарантування вкладів, то далі приймає рішення Кабмін з приводу того, націоналізувати його чи ні. Якщо його не націоналізувати, то він ліквідується. 

У Приват Банку обслуговується 22 млн клієнтів та працює майже весь малий і середній бізнес. Після тривалого оцінювання системи було прийнято рішення націоналізувати його. За той час коли Олександр Данилюк представляв цей кейс на РНБО і на Уряді він відзначав, що націоналізація – це також певні ризики на майбутнє. Але через системності і боязні ризиків було прийнято рішення його націоналізувати.

Відповідаючи на питання, чи розмовляв він з екс-акціонером “Приватбанку” Ігорем Коломойським про це, Данилюк повідомив, що не спілкувався з ним після націоналізації.