Неділя, 3 Липня, 2022

Черкаські депутати скасували податок для підприємців та ухвалили надбавки медикам

10 квітня депутати Черкаської міської ради зібралися на чергову сесію. Депутати змогли ухвалити два важливих питання: надбавка для мед працівників, та скасування податку для підприємців. Стосовно податку. Депутати ухвалили рішення скасувати його для підприємців 1-ї та 2-ї групи. Ця категорія підприємців не має можливості працювати в умовах карантину. Таким рішенням міські депутати встановили тимчасові ставки для підприємців. Вони будуть діяти впродовж всього періоду карантину та інших заходів, які будуть вживатися для протидії поширенню COVID-19. Ці зміни будуть стосуватися лише тих підприємців, діяльність яких забороняється постановою Кабінету міністрів України від 11 березня 2020року. Відповідно до ухваленого рішення, підприємців, які відносяться до першої 1-ї групи платників єдиного податку, звільняють від його сплати з прожиткового мінімуму, пише yes-cherkasy.com.ua.

Підприємці другої групи не будуть сплачувати відрахування з мінімальної заробітної плати.

Окрім цього дане рішення передбачає, що після закінчення карантину впродовж наступних двох календарних місяців, підприємці першої групи будуть сплачувати єдиний податок в розмірі 5% від прожиткового мінімум. Підприємці які відносяться до другої групи платників єдиного податку, будуть сплачувати відрахування в розмірі 10% від мінімальної заробітної плати.

До 1 липня підприємці мають подати заяву до ГУ Державного податкової служби в Черкаській області. В ній вони вказують місце та вид господарської діяльності, яку вони здійснюють, а також причину, по якій вимушені були призупинити свою діяльність. У випадку якщо влада прийме рішення про продовження карантину, то така заява має надійти до ГУ ДПС в Черкаській області не пізніше тридцяти календарних днів після завершення карантину.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко зазначив, що міські депутати взяли до уваги складну економічну ситуацію, яка склалася через епідемію коронавірусу, і прийняли рішення зробити крок на зустріч черкаським підприємцям. Він також наголосив, що наразі перед владою міста стоїть дві проблеми – подолати коронавіурс та не дозволити економіці загинути. Оскільки підприємці представляють одну з найважливіших її складових, було прийняте рішення про зменшення податкового навантаження на них на час карантину. Це необхідно для того, аби після його закінчення підприємці змогли повернутися до своєї діяльності якомога скоріше, підкреслив міський голова Анатолій Бондаренко.

Що ж стосується надбавки для медиків, то 36 депутатів проголосували за муніципальну надбавку. Ця премія, буде виплачуватися тим медикам, які працюють з пацієнтами у яких підтверджений діагноз коронавірус. Надбавка складатиме 25% від окладу медпрацівника. За словами Надії Гетьман, директора департаменту охорони здоров’я, на виплати премій в бюджет спрямовано 3 мільйони гривень. Окрім цього одноразові виплати отримає медичний персонал Черкаської міської інфекційної лікарні. Лікарі, зокрема, отримають 10 тисяч гривень, медичні сестри – 8 тисяч, молодші медичні сестри та інші працівники – по 4 тисячі.