Неділя, 3 Липня, 2022

Місцеві бюджети Черкащини недоотримують 275 мільйонів гривень через коронавірус

Карантинні заходи та введений режим надзвичайної ситуації в Україні призведуть до того, що місцеві бюджети Черкаської області загалом недорахуються 275 мільйонів гривень. Про це йдеться на сайті Черкаської обласної ради. В Головному правлінні ДПС в Черкаській області говорять, що такі втрати пов’язані з прийнятими змінами до законодавства, які Верховна Рада ухвалила в березні-квітні цього року. Внесення цих змін було необхідним аби протидіяти поширенню коронавірусу в країні. Далі на yes-cherkasy.

На що розраховували і що отримали

За попередніми підрахунками найбільше місцеві бюджети втрать в період квітня місяця, оскільки отримають на 140 мільйонів гривень менше ніж очікувалося. В ДПС прогнозують надходження в розмірі 497 мільйонів гривень. Обласний бюджет втратить десь біля 12 мільйонів гривень і отримає лише 74 мільйони, повідомив голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний.

В області порахували, що з 275 мільйонів, яких недорахуються, найбільші втрати припадають на податки з доходів фізичних осіб – це майже 113 мільйонів гривень. Ще 84,5 мільйони не надійдуть від єдиного податку. Окрім цього до бюджетів не будуть надходити податки від оренди землі та земельного податку, а також від оренди нерухомого майна. А це 63 та 7,5 мільйонів гривень відповідно.

Від усіх цих податків бюджет області недоотримає 26 мільйонів гривень, зазначив Анатолій Підгорний.

е

В чому причина ненадходження податків в казну?

В Головному управлінні державної податкової служби В Черкаській області пояснюють, звідки беруться такі суми недоотриманих коштів. Однією із причин, про яку говорять в ДПС, є те що великі підприємства, такі як АТ “НВП “СЕМЗ”, КПТМ “ЧЕРКАСИТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”, ТОВ “АГРО-РОСЬ-ІНВЕСТ”, РЕГІОНАЛЬНА ФІЛІЯ «ОДЕСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ», проводять роботу по оптимізації своїх бюджетів. Ці підприємства змінюють свій режим роботи, але найголовніше це те, що більша частина їх співробітників вимушено написали заяви на відпустку за власний рахунок. В підсумку виходить, що заробітні фонди зменшуються. Це саме те джерело, яке могло б принести бюджетам майже 113 мільйонів гривень, однак не принесе. Додамо сюди ще низку лісових господарств та перевізників і отримаємо падіння надходження ПДФО на 30 відсотків.

Існує ще одна причина. В ДПС Черкаської області говорять, що вона пов’язана з  ФОПами. На період карантину їм дозволили платити зменшені ставки єдиного податку на фізичних осіб. Іншими словами підприємці, діяльність яких заборонена під час карантину, мають нульову ставку по цьому виду податку. Таке спрощення триватиме впродовж всього періоду карантину. Після ж його завершення підприємці будуть платити лише половину від необхідної суми впродовж двох місяців.

Голова Черкаської обласної ради наголосив, що наразі йдуть консультації аби напрацювати відповідні звернення до Уряду, аби знайти шляхи вирішення нагальних проблем.

Він також закликав бізнес та громадськість долучитися до цього процесу, аби мінімізувати цьогорічні бюджетні втрати.