Вівторок, 24 Травня, 2022

Справа «Черкасиобленерго»: суд залишив підозрюваного в розкраданні 300 мільйонів під особистим зобов’язанням

Колишній перший заступник голови правління «Черкасиоблеенерго» Олексій Безпалий буде надалі виконувати обв’язки покладені на нього судом, як мінімум до 9 червня. Таке рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд 24 квітня, повідомляє портал «Слово і діло». Слідчі САП і НАБУ підозрюють Олексія Безпалого в присвоєнні більше 300 мільйонів гривень підприємства. Далі на yes-cherkasy.

В кінці грудня минулого року Беспалого відпустили під заставу в розмірі 525 тисяч гривень. Окрім цього, суд зобов’язав його з’являтися до слідчих за першою вимогою, здати закордонні паспорти, повідомляти про зміну місця роботи чи проживання, не покидати Київ без дозволу, та в жодному разі не спілкуватися зі свідками та підозрюваними у цій справі.

Оскільки термін дії покладених на Беспалого обов’язків спливав, прокурори САП подали клопотання про їхнє продовження. Суддя Вищого антикорупційного суду задовольнив дане клопотання, але скасував пункт про заборону покидати Київ і область без дозволу.

1

За версією слідства у 2015 році голова правління «Черкасиобленерго» Кузмінська разом зі своїм першим заступником Олексієм Беспалим створили схему незаконного розрахунку за електроенергію. До цієї схеми, вважає слідство, також був причетний  голова правління компанії «ХК «Енергомережа» Дмитро Крючков. Схема виглядала наступним чином: ПАТ «АЗОТ», який мав заборгованість за спожиту електроенергію, сплачував борг не напряму «Черкасиобленерго», а компанії «ХК «Енергомережа», яка в подальшому сама мала погасити борги ПАТ «АЗОТ» перед «Черкасиобленерго». Однак, як інколи трапляється, цього не сталося. Сума, яку мала перерахувати «ХК «Енергомережа» складає 313 мільйонів гривень.

Двом чиновникам «Черкасиобенерго» повідомили про підозру в привласненні 313 мільйонів гривень компанії

В середині грудня 2019 року слідчі САП та НАБУ повідомили про підозру двом колишнім службовцям «Черкасиобленерго», яких запідозрили в привласненні коштів компанії, а також у в зловживанні службовим становищем. Ними виявилися тодішня виконуюча обов’язків правління «Черкасиобленерго» Світла  Кузмінська та її перший заступник Олексій Беспалий. Їм закидали створення схеми, про яку йшлося вище.

Як вдалося встановити слідчим, схема порушувала законодавство в сфері енергетики, та шкодила інтересам держави. Слідчі звернулися до суду, аби той визнав укладені договори, про перерозподіл боргу ПАТ «АЗОТ», недійсними. Суд, вивчивши справу, задовольнив вимоги НАБУ і визнав договори не дійсними.

Затримання Крючкова та його екстрадиція до України

2

15 квітня цього року НАБУ повідомило про затримання ще одного фігуранта цієї справи Дмитра Крючкова. Через декілька днів Крючкова взяли під варту, що правда в іншій справі, пов’язаній з розкраданням коштів «Запоріжжяобленерго», з можливістю внесення застави в розмірі трохи більше 7 мільйонів гривень. Хоча слідчі НАБУ просили заставу в розмірі 346 мільйонів гривень. Вже через три дні за Дмитра Крючкова була внесена застава.