Вівторок, 24 Травня, 2022

В Черкасах суд розглядає 11 справ щодо порушення правил карантину

В Черкаському суді розповіли про кількість справ, які розглядає суд, стосовно правил порушення карантину. Про це повідомляє прес-служба Соснівського районного суду міста Черкаси. За словами Ярослава Пересунько, спікера суду, в даний момент на розгляді знаходиться 11 справ. З цих 11 розглянуто 5 справ. 4 провадження вже закрито, оскільки було встановлено, що в діях осіб, на яких було складено протоколи, немає ознак адміністративного правопорушення. На одну особу за рішенням суду було накладено штраф у розмірі 17 тисяч гривень, однак наразі рішення суду не вступило в силу, оскільки справа оскаржується в апеляційному суді. Далі на yes-cherkasy.

За словами Ярослава Пересунько, переважна більшість протоколів про порушення правил карантину складені на людей, які займалися торгівлею продуктів харчування, саджанцями дерев та різним насінням. Як зауважив спікер суд правоохоронці, складаючи такі протоколи, не враховують, що законом не передбачена відповідальність для фізичних осіб, які здійснюють продаж цих товарів. Відповідальність передбачена для суб’єктів господарювання.

Окрім цього, Ярослав Пересунько вказав і на хиби правоохоронців під час складання протоколів. Зокрема не вказуються прізвища імена та по-батькові свідків, які були присутні під час складання протоколу. Окрім цього не чітко вказано, яке саме правопорушення інкримінують людині.

Відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, нехтування правилами карантину тягне за собою штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень. Як зазначають юристи стаття 44-3КУпАП не вказує на конкретні правила карантину, порушення яких тягне за собою відповідальність. Це призводить до того, що правоохоронні органи, а саме вони частіше за все складають протоколи, допускають неточності. Це призводить до того, що суд не може встановити обставини правопорушення відповідно особи, на яку складено протокол. Йдеться на protocol.ua.