Неділя, 3 Липня, 2022

Черкаська ОДА оскаржить зняття карантину в Черкасах через суд

В Черкаській ОДА говорять, що збираються піти в суд, аби оскаржити рішення міської ради щодо пом’якшення карантинних заходів у місті. В ОДА також повідомили, що наполягатимуть аби до розгляду питання по суті рішення міської влади було призупинене. Про це повідомляє прес-служба Черкаської обласної адміністрації. Далі на yes-cherkasy.

Призупинку такого рішення в ОДА пояснюють необхідністю протидіяти поширенню коронавірусу в Черкасах. В позовній заяві говориться, що рішення міської ради суперечить постанові Кабміну щодо введення карантинних заходів по всій території України. Окрім цього таке рішення порушує постанову головного санітарного лікаря України. Ця постанова визначає правила роботи продовольчих ринків в умовах карантину.

1 травня міський виконавчий комітет Черкас прийняв рішення про пом’якшення карантинних заходів для представників малого бізнесу. Президент України Володимир Зеленський та очільник МВС Арсен Аваков заявили, що такі дії міського голови не залишаться безкарними.

У поліції вже зареєстроване кримінальне провадження за статтею 325 КК – порушення правил санітарних норм та норм щодо запобігання масових хвороб та отруєнь.

В свою чергу, Анатолій Бондаренко заявив, що не боїться правоохоронних органів, а пом’якшення карантину вважає цілком безпечним. Він також зауважив, що передумовами такого рішення стали нерівні умови , які були прийняті Кабінетом міністрів України. Мова йде про дозвіл одній групі людей працювати, а іншій ні. Бондаренко підкреслив, що дане рішення міської ради –  не порушення карантину, а забезпечення рівних умов для всіх підприємців відповідно до Конституції України. Повідомляє Українська правда.

Стосовно можливого спалаху COVID-19 в Черкасах, то на думку міського голови його не буде, і озвучив декілька цифр для порівняння. Так за його словами, в області від початку року від коронавірусу померло 9 людей, в той час як від інфаркту та інсульту померло 1500 людей, від онкозахворювань – 700.

Також мер Черкас розповів і про погрози які лунали на його адресу ще до прийняття виконкомом рішення про пом’якшення карантину.