Неділя, 3 Липня, 2022

На вулицях Черкас зафіксовано військову техніку та Нацгвардійців

Радник міського голови Черкас Анатолія Бондаренка Сергій Коломієць повідомив про стягування до міста бійців Нацгвардії та військової техніки на тлі ослаблення карантинних заходів в Черкасах. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook. Появу Нацгвардійців у місті Коломієць пов’язує з допитом міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, який мав відбутися сьогодні, однак допит був перенесений на невизначений термін. Далі на yes-cherkasy.

За словами Станіслава Коломійця у соцмережі він закликав людей прийти на мітинг та підтримати міського голову Анатолія Бондаренка. Мітинг мав пройти під стінами Головного управління Нацполіції в Черкаській області, де і мав відбуватися допит.

За словами Коломійця вже через годину після публікації допису, допит був перенесений на невизначений термін. Через декілька годин на вулицях міста з’явилися Нацгвардійці та техніка. Поцікавившись у Нацгвардійців, що вони та техніка роблять на вулицях міста, один із бійців відповів, що просто патрулюють місто.

Черкаська ОДА заперечує стягнення Нацгвардійців до міста

В Черкаській ОДА не забарилися з відповіддю і назвали оприлюднену Станіславом Коломійцем інформацію фейком. Як пояснили в облдержадміністрації, посилаючись на керівника Нацполіції Черкащини Віталія Куратченка, Нацгвардійці разом із представниками поліції щодня патрулюють вулиці міста для забезпечення безпеки громадян. В ОДА наголошують, що це звичайна практика і ні про яке стягнення додаткових сил мова не йде. Патрулювання здійснюється щодня з 16:00 до 22:00.

1

Складені графіки підписує особисто керівник поліції Черкащини

Стосовно перенесеного допиту Анатолія Бондарека, то в поліції повідомили, що він перенесений у зв’язку з карантином. В прес-службі ГУНП в Черкаській області говорять, що це було зроблено з міркувань безпеки. Допит міського голови відбудеться після зняття обмежувальних заходів, правда точну дату проведення допиту в Нацполіції не назвали.

Окрім цього в Нацполіції повідомили, що на допит, окрім мера Черкас, також, в якості свідків, викликано і представників виконавчого комітету Черкаської міської ради.

Пом’якшення карантину: з чого починався скандал

1 травня міська влада Черкас приймає рішення про пом’якшення карантинних заходів у місті. Таке рішення було мотивоване тим, що підприємці почали скаржитись, що знаходяться на межі існування, а пільгами на оподаткування вони не можуть скористатися через відсутність відповідного механізму. Відповідно до рішення міської влади дрібним підприємцям дозволяється працювати, але з дотриманням правил карантину.

Того ж дня правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження щодо даного рішення міської ради. На думку поліції міська влада перевищила свої повноваження, пом’якшивши карантин попри постанову Кабміну.

2

В МОЗ також відреагували на зняття карантину в Черкасах. Зокрема міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що прийняте міською владою Черкас рішення, може звести нанівець 1,5 місячну роботу і ускладнити ситуацію в місті, а президент України та міністр внутрішніх справ пригрозили Бондаренку жорсткою реакцією.

До слова, у березні Анатолій Бондаренко закликав правоохоронні органи жорсткіше реагувати на порушення карантину громадянами. Тоді він говорив, що демократія, яка відбувається, ні до чого доброго не призведе.