На вулицях Черкас зафіксовано військову техніку та Нацгвардійців

Радник міського голови Черкас Анатолія Бондаренка Сергій Коломієць повідомив про стягування до міста бійців Нацгвардії та військової техніки на тлі ослаблення карантинних заходів в Черкасах. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook. Появу Нацгвардійців у місті Коломієць пов’язує з допитом міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, який мав відбутися сьогодні, однак допит був перенесений на невизначений термін. Далі на yes-cherkasy.

За словами Станіслава Коломійця у соцмережі він закликав людей прийти на мітинг та підтримати міського голову Анатолія Бондаренка. Мітинг мав пройти під стінами Головного управління Нацполіції в Черкаській області, де і мав відбуватися допит.

За словами Коломійця вже через годину після публікації допису, допит був перенесений на невизначений термін. Через декілька годин на вулицях міста з’явилися Нацгвардійці та техніка. Поцікавившись у Нацгвардійців, що вони та техніка роблять на вулицях міста, один із бійців відповів, що просто патрулюють місто.

Черкаська ОДА заперечує стягнення Нацгвардійців до міста

В Черкаській ОДА не забарилися з відповіддю і назвали оприлюднену Станіславом Коломійцем інформацію фейком. Як пояснили в облдержадміністрації, посилаючись на керівника Нацполіції Черкащини Віталія Куратченка, Нацгвардійці разом із представниками поліції щодня патрулюють вулиці міста для забезпечення безпеки громадян. В ОДА наголошують, що це звичайна практика і ні про яке стягнення додаткових сил мова не йде. Патрулювання здійснюється щодня з 16:00 до 22:00.

1

Складені графіки підписує особисто керівник поліції Черкащини

Стосовно перенесеного допиту Анатолія Бондарека, то в поліції повідомили, що він перенесений у зв’язку з карантином. В прес-службі ГУНП в Черкаській області говорять, що це було зроблено з міркувань безпеки. Допит міського голови відбудеться після зняття обмежувальних заходів, правда точну дату проведення допиту в Нацполіції не назвали.

Окрім цього в Нацполіції повідомили, що на допит, окрім мера Черкас, також, в якості свідків, викликано і представників виконавчого комітету Черкаської міської ради.

Пом’якшення карантину: з чого починався скандал

1 травня міська влада Черкас приймає рішення про пом’якшення карантинних заходів у місті. Таке рішення було мотивоване тим, що підприємці почали скаржитись, що знаходяться на межі існування, а пільгами на оподаткування вони не можуть скористатися через відсутність відповідного механізму. Відповідно до рішення міської влади дрібним підприємцям дозволяється працювати, але з дотриманням правил карантину.

Того ж дня правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження щодо даного рішення міської ради. На думку поліції міська влада перевищила свої повноваження, пом’якшивши карантин попри постанову Кабміну.

2

В МОЗ також відреагували на зняття карантину в Черкасах. Зокрема міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що прийняте міською владою Черкас рішення, може звести нанівець 1,5 місячну роботу і ускладнити ситуацію в місті, а президент України та міністр внутрішніх справ пригрозили Бондаренку жорсткою реакцією.

До слова, у березні Анатолій Бондаренко закликав правоохоронні органи жорсткіше реагувати на порушення карантину громадянами. Тоді він говорив, що демократія, яка відбувається, ні до чого доброго не призведе.