Неділя, 22 Травня, 2022

Бондаренко пояснив, чому прийшов на перенесений допит

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко прийшов на допит до ГУНП України в Черкаській області незважаючи на те, що в поліції допит перенесли на невизначений термін, пише yes-cherkasy.com.ua.

В поліції хочуть допитати міського голову в якості свідка у справі про пом’якшення карантинних заходів в Черкасах, які місцева влада прийняла 30 квітня. В правоохоронних органах заявили, що допит перенесений з міркувань безпеки і він відбудеться після 11 травня. Тим не менш, Анатолій Бондаренко прийшов на допит 4 травня о 12:00, як і планувалося раніше. За словами мера йому на телефон прийшла смс, в якій говорилося про перенесення допиту. Своє рішення він обґрунтував побоюваннями, що смс міг прислати якійсь пранкер, саме туму вирішив сам прийти та дізнатися чи справді допит перенесено. Окрім цього він зазначив, що буде до кінця відстоювати свою позицію і наголосив, що Конституція одна для всіх, а подвійні стандарти та кумівство недопустимі. Проте поспілкуватись із слідчими Анатолію Бондаренко так і не вдалося, оскільки відділ поліції на карантині.

Прийшов до поліції міський голова не сам, а в супроводі групи підтримки, представників підприємців, членів міськвиконкому та представників Нацкорпусу. Зокрема заступник міського голови Ігор Волошин, який до речі і підписав рішення про пом’якшення карантину в Черкасах, оскільки міський голова на той момент був у відпустці, говорить, що усвідомлює свою відповідальність за рішення яке він підписав. Однак якби історія повторилась, говорить Волошин, то вчинив би так само. Після завершення мітингу в поліції заявили, що наддадуть правову оцінку ще й діям мітингувальників, оскільки карантин і досі діє.

На дії міських чиновників відреагували і в обласній адміністрації. До суду було подано заяву, в якій просять призупинити рішення МВК Черкас до розгляду справи по суті. За словами першого заступника голови Черкаської ОДА Дмитра Ляшова, органи місцевого самоврядування не мають права скасовувати рішення вищих нормативно-правових актів. І назвав такі дії місцевої влади неправомірними.