Неділя, 22 Травня, 2022

Це рішення не про карантин, а про несправедливість: «Батьківщина» заступилася за Бондаренка

В партії «Батьківщина» підтримали мера Черкас Анатолія Бондаренка заявивши, що він виступив не проти карантину, а проти несправедливості та подвійних стандартів. Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина» і за сумісництвом народний депутат України Іван Крулько під час свого візиту до Черкас. Крулько заявив, що справа проти Анатолія Бондаренка шита «білими нитками», на думку Крулько міський голова не порушував закону. Депутат вважає, що своїми діями мер Черкас висловив думку підприємців, простих людей та інших мерів, які не сидять у високих кабінетах і бачать несправедливість та  подвійні стандарти, пише yes-cherkasy.com.uа.

На думку народного депутата саме це стало причиною відкриття кримінального провадження, а не карантин. На думку Івана Крулько, президент та уряд мали б шукати можливості допомогти мерам міст, які опинилися в скрутних умова, а не тиснути на них відкриттям кримінальних справ.

За підрахунками місцевої влади через впроваджений карантин, бюджет Черкас цього року недоотримає 100 мільйонів гривень.

Партія «Батьківщина» розмістила на своєму сайті звернення, в якому висловила своє обурення ситуацією довкола Черкас і зокрема мера Анатолія Бондаренка. В політсилі закликали владу припинити тиск на мерів і на Бондаренка в тому числі. Там також закликали не перекладати відповідальність на місцеву владу.

Протистояння Зеленського і Бондаренка

В одному із своїх нещодавніх виступів на центральному телебаченні, Анатолій Бондаренко назвав Володимира Зеленського диктатором. До такого висновку міський голова дійшов бо президентська партія має монобільшість в парламенті. Окрім цього, вважає Бондаренко, Прем’єр-міністр України, як і весь Кабмін, це люди Зеленського.

2

Конфлікт між мером Черкас та центральною владою розпочав після скасування в Черкасах карантину. На це відразу відреагував президент Володимир Зеленський. В своєму відеозвернені він передав «привіт» міському голові і попередив, що такі дії потягнуть за собою відповідні наслідки. Президент також заявив, що рішення прийняте міською владою це лише спроба заробити політичні бали ціною життя мешканців Черкас.
Не забарилась відповідь і Бондаренка. Міський голова, також через відео, дорікнув президентові про корупційні скандали пов’язані з його оточенням і відсутністю обіцяних посадок. Окрім цього він закликав Зеленського утриматися від тиску на міських голів і заявив, що Черкаси і далі чинитимуть опір.

Мери Львова та Івано-Франківська виступили на підтримку Бондаренка

В цій скандальній ситуації знайшлися і ті, хто став на сторону Анатолія Бондаренка. Зокрема слова підтримки висловили мери Львова та Івано-Франківська Андрій Садовий та Руслан Марцінків. Зокрема Андрій Садовий закликав припинити переслідування. Оскільки такими діями він висловив думку громади. Окрім цього Садовий вважає, що уряду потрібно делегувати місцевим радам більше самостійності в прийняті рішень.

В той же час Руслан Марцінів вважає, що такими діями центральна влада хоче знищити місцеве самоврядування.