Вівторок, 24 Травня, 2022

Виняток чи закономірність? Черкащанка відсудила в облавтодору 60 тисяч гривень

Черкащанка змогла виграти справу в суді у комунальників за зіпсоване авто через поганий стан доріг. Про це повідомляє видання «Інформатор». Далі на yes-cherkasy.

У липні 2017 року черкащанка на своєму автомобілі RENAULT TRAFIC потрапила в ДТП. Рухаючись по вулиці Чорновола вона наїхала на кришку люка яка була погано закріплена. В результаті автомобіль втратив керування та врізався в металеве огородження. Власниця автомобіля відразу викликала на місце події наряд поліції, аби зафіксувати ДТП.

Спочатку був поданий позов на «Черкасиводоканал», на думку постраждалої ця організація не прослідкувала за справністю люка. В подальшому позов був поданий і на «Черкаське управління автомобільних шляхів», оскільки організація має слідкувати за безпечним станом доріг. В суді постраждала вимагала, аби комунальне підприємство відшкодувало їй моральні збитки в розміри 10 тисяч гривень. Окрім цього вона вимагала стягнути 57 тисяч матеріальних збитків. Суд призначив провести експертизу, яка показала, що сума завданих збитків складає 56 тисяч гривень.

1

5 березня цього року Соснівський районний суд Черкас вирішив задовольнити вимоги позивача частково. Суд зобов’язав КП сплатити матеріальні збитки в розмірі 55 тисяч гривень. Окрім цього комунальне підприємство повинно сплатити моральну шкоду в розмірі 5 тисяч гривень, а також оплатити судові витрати та послуги евакуатора.

Звичайно ж у мерії та на підприємстві з таким рішенням суду не погодилися, і подали апеляційну скаргу. Однак колегія суддів вирішила, що суд першої інстанції правильно розглянув  справу і залишив рішення в силі.

Чи все так просто і чи варто зв’язуватися з комунальниками?

З першого погляду здається, що виграти справу в суді не так вже й складно але…..За словами юристів перед тим як піти до суду, потрібно зважити всі «за» та «проти» і радять дотримуватися певного алгоритму дій. По-перше на місце ДТП потрібно обов’язково викликати поліцію, щоб та зафіксувала ДТП. Після цього протокол про адміністративне правопорушення буде переданий до суду, де вам доведеться доводити свою невинуватість. Однак, зауважують правозахисники, на етапі складання протоколу потрібно бути дуже уважним, адже інспектори в першу чергу намагатимуться зробити винним саме водія. Підчас з’ясування обставин ДТП юристи радять усе фільмувати. Окрім цього необхідно наполягати аби інспектори викликали власника дороги і той склав акт про незадовільний стан дороги. Не зайвими під час суду будуть і свідки, якщо такі є. Після цього справа йде до суду. Там призначать цілу низку експертиз, які необхідні аби встановити всі нюанси ДТП.

За словами правозахисників, навіть якщо на першому етапі зроблено все вірно, то все рівно лишається велика ймовірність того, що справа буде закрита за відсутністю адміністративного правопорушення.

2

Крок №2: Суди з власниками доріг

Після завершення суду, в якому ви довели свою невинуватість, справа про адміністративне правопорушення закривається. Тепер ви  маєте змогу піти до власника доріг і запропонувати відшкодувати збитки за понівечене авто. Звичайно ж власник доріг не двозначно повідомить, куди вам треба іти. Тоді водій подає позов до суду в рамках цивільного провадження, і тут, говорять юристи, є велика ймовірність виграти справу. Однак і тут не все так просто. Оскільки навіть якщо справа буде виграна, за нею неодмінно послідують апеляційні скарги. За словами юристів, навіть якщо позивач виграє всі суди і прийде з рішенням до виконавчої служби, то все одно стягнути кошти буде практично неможливо. На такий випадок у чиновників  є заготовлена стандартна фраза «грошей зараз немає». Тож аби отримати компенсацію потрібно запастися не аби яким терпінням.

До слова, якщо водій подав в суд і його програв, то в такому разі йому доведеться сплатити не лише штраф. Його також можуть позбавити водійських прав.