П’ятниця, 20 Травня, 2022

Не буде «Євробачення», «Оскара» і хасидів в Умані: міський голова проти приїзду паломників до міста

Міський голова Умані Олександр Цебрій виступив проти того, аби в цьому році до міста приїздили паломники-хасиди. Про це він написав на своїй сторінці у «Фейсбук». Свою позицію він пояснив тим, що уряд України прогнозує другу хвилю коронавірусу.  Він зазначив, що в усьому світі скасовуються важливі міжнародні заходи: «Євробачення», церемонія вручення кінопремії «Оскар», пише yes-cherkasy.com.ua.

За словами Олександра Цебрія, приїзд великої кількості іноземців з різних країн може спричинити спалах коронавірусу в місті. Він підкреслив, що сумнівається, що паломники, які виявили бажання відвідати Умань, будуть мати довідки про відсутність COVID-19. Він також додав, що немає впевненості в тому, що вони пройдуть обсервацію 14 днів і будуть дотримуватися всіх вимог адаптивного карантину. Разом із тим, міський голова додав, що хоче почути думку жителів міста з цього приводу.

Рош ха-Шана — Новий рік за іудейським календарем, який святкують два дні поспіль у місяці тішрі за єврейським календарем, припадає на вересень-жовтень, під час фази молодого Місяця.

Представники однієї з течій іудаїзму — брацлавські хасиди — здійснюють паломництво до Умані, бо в місті знаходиться могила засновника цієї течії — рабина Нахмана з Брацлава.

Усі євреї, які представляють течію брацлавського хасидизму, вважають своїм обов’язком побувати хоча б раз у своєму житті на могилі цадика Нахмана в Умані. Могила раббі Нахмана в українському місті стала місцем паломництва послідовників його вчення. Минулого року для зустрічі 5780 іудейського Нового року (Рош ха-Шана), який святкується з вечора 29 вересня по вечір 1 жовтня Умані відвідали понад 30 тисяч паломників.

Раніше посол Ізраїлю в Україні Йоель Ліон закликав хасидів не їхати на паломництво в Умань. Він попросив їх залишитися вдома через поширення коронавірусу.