Вівторок, 24 Травня, 2022

Помилка чи умисна підробка документів? На Черкащині люди перекрили дорогу через укрупнення громад

Майже 200 черкащан перекрили дорогу  Київ-Одеса в районі села Марійка Жашківського району. Про це йдеться на сайті Нацполіції в Черкаській області. За фактом перекриття руху на автодорозі “Київ-Одеса” поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 279 Кримінального кодексу України. Поліцейські організували реверсний рух, що допомогло уникнути заторів на вказаній ділянці дороги. Люди вдалися до перекриття дороги через  свавілля обласної та центральної влади. Мітингарі звинуватили чиновників в упередженому ставленні до громади, підробці документів та службовій недбалості. Відповідну заяву бузівчани уже передали до Державного бюро розслідувань. Далі на yes-cherkasy.

За словами голови Бузівської громади Олександр Фуркало громаду, всупереч законодавству України, приєднують до іншої громади, відбираючи у Бузівки статус центру громади і переносячи його у сусідню Соколівку.  Як відомо, наразі в Україні триває процес укрупнення громад, для цього існує відповідна Методика,  затверджена Постановою Кабміну. Відповідно до неї, центр громади – при об’єднанні Бузівської і Соколівської – має бути в Бузівці. Олександр Фуркало додає, що відповідно до методики Бузівка має  більше жителів, більше школярів, кращі бюджетні показники, більш розвинена інфраструктура – і жителям обох громад ближче користуватися всіма цими послугами для людей саме в Бузівці. 

Протестувальники говорять, що їх нахабно обдурили, оскільки Перспективний план громад Черкаської області було затверджено 6 травня, 12 червня відбулося затвердження центрів громад – і в протоколі цього засідання КМУ  вказано, що по Черкаській області рішення оформити без змін  та доповнень – а 23 червня було опубліковано рішення, у якому центром громади було названо уже Соколівку.

Протестувальники заявили про підробку документів і заявили, що готові відстоювати право громади бути центром.