Неділя, 3 Липня, 2022

Вирішення питань медичної заблокованості

14 січня депутати Черкаської міської ради ухвалили рішення «Про затвердження Статутів підприємств охорони здоров’я міста Черкаси в новій редакції» та «Про зміну найменувань комунальних підприємств охорони здоров’я міста Черкаси та затвердження Статутів у новій редакції». Більш детальніше на сайті Черкаси.yes

Через безліч скарг, депутати взяли за основу саме направлення медицини. Питання вирішувалось тривалий час і все-таки дійшли згоди, що доцільно контролювати оплати. Усі заклади міста стали комунальними некомерційними підприємствами та перейшли в статус отримувачів коштів.

У зв’язку з цим, установи змінили свою реєстрацію в казначейській службі. Утім, у казначействі вимагали, аби в статутних документах прописали про дозвіл на відкриття банківських рахунків. Без ухвалених рішень ці заклади не вносили б у загальну мережу й ми не могли б розпочати проведення платежів.

Існує стаття, яка передбачає відповідальність за порушення конституційних прав громадян. Порушення права на безоплатну медичну допомогу може виявитися у відмові від прийняття до лікувального закладу, у вимозі оплати лікування, ліків або інших медичних послуг.

Злочин визнається закінченим з моменту відмови в безкоштовному лікуванні або з моменту прийняття рішення про скорочення мережі державних або комунальних закладів охорони здоров’я, тобто закриття або онулювання хоча б одного з них.

Відповідальними за порушення права на безкоштовну медичну допомогу є лікарі, головні лікарі, завідувачі відділень, лікарі та інші медичні працівники державних або комунальних медичних установ, а за скорочення мережі державних або комунальних установ здраво-охорони – посадові особи органів державної влади або охорони здоров’я , які наділені повноваженнями приймати рішення про скорочення або поширення мережі таких закладів охорони здоров’я.