П’ятниця, 20 Травня, 2022

Виборцям показали аналіз програм кандидатів у президенти

Вчора, 17 квітня, регіональний координатор «Центру UA» Сергій Пасічник презентував аналіз передвиборчих обіцянок кандидатів у Президенти України. Аналітиками були досліджені позиції кандидатів у сферах внутрішньої та зовнішньої політики, нацбезпеки та оборони, владних повноважень та прав людини. Не оминули увагою й питання про витрати коштів з виборчих фондів та підтримку кандидатів, які не пройшли до другого туру. До обговорення приєднався Владислав Голуб – депутат та член комітету правової політики та правосуддя, повідомляє yes-cherkasy.

«Виборець, котрий підтримує певного кандидата, підтримує й його програму щодо змін в державі на найближчі 5 років. Саме тому знати, що обіцяє потенційний переможець президентських виборів – необхідний мінімум кожного свідомого виборця»,- відзначає Сергій Пасічник.

Разюча розбіжність в програмах кандидатів постає в функціях держави. Програма Зеленського передбачає скорочення функцій держави, посилення електронних державних послуг та збільшення зарплати держслужбовцям, котрі залишаться. Натомість, програма Порошенка пропонує збільшити можливості місцевих владних структур швидко вирішувати проблеми державного рівня.

В питаннях зовнішньої політики слід відзначити різні погляди на методи вступу у НАТО та ЄС. Пан Порошенко запевняє, що заявка на євроінтеграцію має бути подана у 2023 році, так само, як розгляд можливості членства у НАТО. Зеленський же вважає,  що говорити про вступ до НАТО можна лише після всеукраїнського референдуму.

Говорили й про те, якою буде модель парламентських виборів. Народний депутат запевняє, що не агітує за жодного з кандидатів. Проте відзначає, що матиме місце достроковий розпуск ВРУ, якщо переможцем виборчих перегонів стане Володимир Зеленський.

«Гіпотетично, згідно з Конституцією новообраний президент може достроково припинити повноваження Верховної Ради до  27 травня 2019 року. За такий короткий час навряд чи парламент встигне розглянути і ухвалити закон про нову виборчу систему. Особливо, якщо зважити, скільки часу витратили на розгляд закону про мову».

Експерт дадає, що за таких умов вибори можуть бути проведені в кінці липня. Разом з тим зазначає, що новобраний президент може запропонувати обрати лише нардепів, але постає питання, чи зможе команда президента спрацювати оперативно.

Насамкінець, ми, виборці, мусимо усвідомити, що лише єдність народу – це єдиновірний шлях. Саме тоді можливий контроль влади та обізнаність у перспективах розвитку країни.