Понеділок, 23 Травня, 2022

Військомати запрацюють по-новому

В Україні вже почав діяти Закон, який передбачає повне переформування районних та міських військкоматів. Тепер вони називатимуться по-іншому – Територіальними центрами комплектування і надання соціальної підтримки. Так, подібні центри вже є в Одесі, Рівному, Чернігові та Дніпрі. А до кінця 2019 року мають змінитися і всі інші комісаріати. Про це у коментарі «Про все» повідомив обласний військовий комісар Євген Курбет. Читайте далі на yes-cherkasy.com.

Головна мета законопроекту – позбавлення держави від пережитку радянського минулого та розвиток Збройних сил України за сучасними західними стандартами. До того ж, саме слово «військовий комісаріат» трішки відлякує людей. На реалізацію закону із державного бюджету 2019 року піде понад 500 млн. гривень.

Після переформування військові комісаріати виглядатимуть по-іншому. Вони стануть дещо схожими на центри надання адміністративних послуг. За словами Євгена Курбета, передбачаються кадрові зміни. Окрім військових, в Центрі комплектування та надання соціальної підтримки буде проводитись набір рекрутерів, працівників соц. захисту, а також вербувальників по напрямках у сухопутних, повітряних та військово-морських силах. На роботу запрошуватимуть також учасників бойових дій, які за станом здоров’я не можуть продовжувати службу у військових частинах. Керівником центру залишається військовий комісар.

Крім змін у штатній структурі передбачаються також зміни у режимі роботи. Громадян прийматимуть щодня. Крім того, не буде довгої бюрократичної тяганини. Адже в Центрах створять «ресепшени». Це приймальні, які діятимуть за принципом «єдиного вікна»: за стійкою знаходитиметься відповідальна особа, яка прийматиме відвідувачів і на їхнє прохання викликатиме потрібних фахівців. Також, в планах – створення пандусів.

Черкаський та районні військкомати мають перейти в нову структуру до кінця листопада.