Неділя, 3 Липня, 2022

МОЗ залишається без Супрун

Уляна Супрун — працювала в діагностичній радіології жіночого здоров’я у Нью-Йорку, згодом стала виконувати обов’язки директора в діагностичній радіології молочних залоз у лікарні Генрі Форда в Детройті. Політичні зміни на сайті Черкаси.yes

Починаючи з серпня 2016 року, разом з командою почала працювати у міністерстві, маючи перед собою дві важливі цілі: завершити закупівлі за кошти бюджету 2015 року і паралельно розпочати закупівлі за бюджетом 2016 року. Так повідомляє сайт “Вікіпедія” . 

​​​​​​Вже з 2017 року, розпочалася перевірка на міцність нової системи Міністерства охорони здоров’я. Перша скарга в бік Супрун була від директора Київського Центру серця Тодурова Бориса Михайловича, який звинуватив МОЗ у тому, що міністерство не закупило швидкопомічні витратні матеріали на суму 400 млн гривень за програмою по серцево-судинних захворюваннях.

Після тривалих пошуків аргументів проти Супрун, знайшли ще один факт, який тривалий час очікував пояснення. Починаючи з 17 серпня 2017 року депутат ВРУ від фракції «Опозиційний блок» Ігор Шурма повідомив, що виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна-Надія Супрун не припинила іноземного громадянства, що і стало переломним моментом її діяльності.

Наразі, Кабмін відзначає, що МОЗ занадто пізно розпочав свою активну діяльність, щодо впровадження змін. Нещодавно до Окружного адміністративного суду була спрямована заява щодо діяльності МОЗ і безпосередньо до самої Супрун. В самій заяві йдеться про команду Уляни, яка оголосила війну корумпованим схемам.

Справжня війна розгорнулася проти її команди. Після тривалого судового рішення, нещодавно став відомий вирок, який забороняє Уляні виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я.

Головним досягненням Міністерства охорони здоров’я – стало впровадження програми закупівлі доступних ліків, підвищення оплати праці лікарів та професійна підготовка медичних кадрів.

Всі зусилля, більшості нардепів, спрямовані на повернення попередніх підходів та систем, які прогресували до появи самої Уляни Супрун. Рішення адміністративного суду було прийнято за підсумками розгляду позову нардепа від “Радикальної партії” Ігоря Мосійчука. Саме тому, очікується оскарження та скасування рішення в установленому законом порядку