У більшості ситуацій тільки оформлена реєстрація за місцем проживання дозволяє скористатися в повній мірі всіма соціальними благами, які встановлені законодавством новонародженій дитині і її батькам. Детальніше на сайті Черкаси.yes
Оформлення реєстрації дитини за місцем проживання зазвичай займає кілька днів. У підсумку на свідоцтві про народження з’явиться невеликий штамп, що підтверджує місце проживання новонародженої дитини.
Раніше, ніяких перерахувань і сплати мита за реєстрацію новонародженого платити не потрібно було – це робили безкоштовно. Головне правило – дитина може бути зареєстрована за місцем проживання тільки разом з кимось із батьків.
Якщо, під час реєстрації у батьків є бажання вони мають право реєструвати народження дитини і одразу прописати її через органи державного реєстру. Це повинно відбуватися за правилами які були затверджені Кабміном.
Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подаються:
- письмова заява встановленого зразка;
- свідоцтво про народження дитини;
- квитанція про сплату адміністративного збору;
- документ, що засвідчує особу законного представника (батьків, усиновлювачів).
Якщо батьки проживають разом, але приписані за різними адресами, додатково до зібраних документів кріпиться заява в якій один із батьків письмово погоджується на реєстрацію дитини.
Обов’язково, дитина повинна бути приписана у місці постійного проживання. Прийняті документи передаються до відповідного органу реєстрації. Якщо дитину прописують в перший місяць його життя до одного з батьків, від другого з батьків довідки не потрібні.
Ми рекомендуємо вам уточнювати перелік необхідних документів для процедури реєстрації дитини в вашому районному відділі УФМС. Крім того, дізнайтеся, ксерокопії яких документів необхідно принести і як їх потрібно завірити.
Все це залежить від вимог конкретного відділення. Таким чином, при поданні заяви на реєстрацію місця проживання новонародженої дитини з 01.01.2019 необхідно сплатити адміністративний збір у сумі 13,60 грн. (0,0085 мінімальної заробітної плати).