Вівторок, 24 Травня, 2022

КМІС створив нове опитування щодо кандидатів

Зовсім скоро вибори на пост Президента України і лідери вже відомі кожному. Але, зберігається інтрига про кандидата Зеленського. Думка виборців приводить до єдиного висновку: “Пан Володимир, віддасть свої голоси Юлії Тимошенко”. Деталі президентських виборів на сайті Черкаси.yes.

КМІС створив нове опитування щодо кандидатів, сьогодні воно має такий вигляд: Зеленський зберігає лідерство, 30% українців ще не визначилися. Високі шанси потрапити до другого туру також мають Петро Порошенко і Юлія Тимошенко.

Шоумен Володимир Зеленський зберігає лідерство в президентському рейтингу. Про це свідчать дані соцопитування КМІС. Так, за лідера студії “Квартал 95” готові проголосувати 26,4% тих, хто визначився зі своїм вибором. Друге місце в рейтингу займає чинний президент Петро Порошенко (18%), а третє – лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко.

При цьому соціологи зазначають, що різниця в підтримці Порошенко і Тимошенко знаходиться в межах статистичної похибки. Тому найбільш реальними парами в другому турі можуть бути Зеленскій- Порошенко або Зеленський-Тимошенко, а також зберігається висока ймовірність пари Порошенко- Тимошенко.

Із загальної кількості опитаних 8,3% не пішли б на вибори, 30,5% не визначилися за кого голосуватимуть, а 4,4% викреслили б усіх кандидатів або зіпсували бюлетень. При цьому на даний момент до Верховної Ради мають шанси пройти 6 партій.

З тих, хто вже визначився зі своїм вибором:

  • 22,7% проголосували б за партію “Слуга народу”
  • 16,9% – за партію “Всеукраїнське об’єднання” Батьківщина “
  • 16,2% – за партію” Блок Петра Порошенка “Солідарність “
  • 11,4% – за партію” Опозиційна платформа – “за Життя”
  • 6% – за партію “Громадянська позиція”
  • 5,7% – за Радикальну партія Олега Ляшка.

КМІС опитав 2042 особи методом особистого інтерв’ю. Респонденти проживають в 110 населених пунктах усіх регіонів України, окрім Криму та окупованих районів Донбасу.

Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% – для показників, близьких до 25%, 2% для показників, близьких до 10%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.

Тут можна ознайомитися з “списком всіх кандидатів в президенти”, а також їх деклараціями і передвиборчими програмами. Як раніше повідомляв Фокус: У КВУ заявили, що серіал Зеленського “Слуга народу” є політичною агітацією, а значить кандидат повинен заплатити за її показ по телебаченню.

Сам же Зеленський назвав подібні звинувачення брудними політичними маніпуляціями. Раніше Зеленський пропонував всім охочим допомогти написати йому передвиборну програму, а зараз просити допомогти підібрати йому кандидатів на пост прем’єра, генпрокурора, голови СБУ, міністра оборони і глави МЗС.

Згідно з останнім соціологічним опитуванням Зеленський займає перше місце в президентському рейтингу.