П’ятниця, 24 Червня, 2022

Хто автор фрази про “російський корабель” та до чого тут черкащанин Роман Грибов?

Нещодавно, повідомляє сайт yes-cherkasy, з полону визволено українського захисника, справжнього автора фрази про російський корабель. Цю інформацію вказано в телеграм-каналі МВС України. Це ж підтверджено керівником прикордонної служби «Острів Зміїний» Богданом Гоцьким. Він підтвердив те, що до радіостанції, по якій прозвучали останні слова прикордонників, мали доступ лише працівники прикордонної застави.

Передісторія

Повернемось на початок війни, 24 лютого. Цього дня до острова Зміїний наблизились російські окупанти. Після нанесеної атаки ракетним крейсером «Москва», росіяни виставили ультиматум – скласти зброю та здатись. Проте прикордонники відмовились і один із них, під час розмови, промовив славнозвісну фразу, після чого зник зв’язок.

Росіяни пропонували нашим захисникам не лише здатись, але й велику заробітну плату. Одному із прикордонників набридла ця безрезультативна розмова і він вказав напрямок російському кораблю.

Хто ж насправді висловився про корабель?

Спочатку автором фрази назвали Романа Грибова, українського захисника з міста Золотоноша, що на Черкащині. Проте, з часом цю інформацію було спростовано. Ціль цього вчинку – інформаційне прикриття працівника прикордонної служби, якому насправді належить ця фраза. Наразі ім’я прикордонника не озвучено, задля його безпеки.

Уродженець Золотоноші, що на Черкащині, Роман Грибов, мріяв стати військовим ще з дитинства. Після закінчення школи він навчався в Золотоніському професійному ліцеї, потім працював певний час діджеєм. В 2018 році він вирішив підписати контракт і пішов служити в Одесу, морським піхотинцем.

Насправді Роман Грибов вважається справжнім героєм, адже він взяв на себе всю публічність, врятувавши життя своєму колезі, який на той час ще залишався в полоні. Якби прикордонник не підтвердив своє авторство, тоді окупанти могли б зрозуміти, що автор фрази у них, його могли б закатувати чи змушувати говорити на камеру жахливі речі пропагандистського характеру.

Важливо, що вже 14 квітня крейсер «Москва», з якого велись ракетні обстріли території України, було знищено українськими ракетами типу «Нептун». Уламки флагмана знаходяться на дні Чорного моря, це можна побачити на фотографіях із супутника.

Значущість славнозвісної фрази прикордонника

Фраза про російський корабель миттєво набрала популярність, її знають всі українці і часто нею користуються. Це стало поштовхом для створення різноманітної патріотичної символіки, одягу. Також, через деякий час, гасло про корабель з’явилося на поштових марках, які миттєво розкупили по всіх відділеннях Укрпошти. Довжелезні черги з бажаючих придбати марку свідчать про значущість для українців такого пам’ятного предмету.

До речі, після знищення крейсера «Москва» було прийнято рішення створити марку з гаслом «Російський воєнний корабель – все». Марки з таким написом вийшли у продаж 23 травня, вони отримали не меншу популярність ніж попередні.