Субота, 25 Червня, 2022

Вишколи: як черкащани готуються зустрічати ворога

Початок повномасштабної російської агресії по відношенню до України породив відповідну реакцію не тільки серед військових, а ще й серед цивільного населення. Дехто був вимушений покинути власну домівку, аби врятувати сім’ю, а хтось взявся за зброю. Однак, незважаючи на введений воєнний стан, повідомляє сайт yes-cherkasy, більшість громадян України не володіє достатньо кількістю знань та навичок, які можуть їм знадобитись під час війни. Подібний парадокс стосується і жителів міста Черкаси. 

Так як до Черкас війна повною мірою не дійшла, у містян скалалася ілюзія того, що вони знаходяться в безпеці, що до бою ставати не доведеться. Така позиція є в корні помилковою, адже незнання базових воєнних аспектів може призвести до фатальних наслідків. З метою підвищення рівня навичок і знань, які є вкрай необхідними на період війни, серед цивільного населення міста Черкас (і не тільки) полк “Азов” спільно з НацКорпусом ініціювали створення та проведення вишколів. 

Вишкіл: що це таке? 

Вишкіл — це тренінг для цівильного населення, де можна навчитись основам надання першої медичної допомоги і правилам поводження зі зброєю. 

У Черкасах програма вишколів поділена на два етапи. На першому інструктори вчать теоретичним аспектам надання медичної допомоги, а також учасники заходу дізнаються як правильно треба поводитись зі зброєю. Другий етап присвячений тим самим питанням — медицині та зброї — проте вже із практичної точки зору. Так, організаторами тренування пропонується, використовуючи отримані теоретичні знання на 1 етапі, спробувати надати медичну допомогу живій людині.

Єдине, що ви про неї знатимете — які в цієї людини наявні травми, а далі — робота вже виключно за вами (для довідки: травми будуть несправжніми). У рамках наступної частини 2 етапу вишколів учасників навчають ключовим позиціям для стрільби. Усе це, безсумнівно, допоможе вам вижити в надзвичайній ситуації, а також допомогти вижити своїм побратимам!

Чому черкащанам варто піти на вишкіл? 

Усі ми віримо в те, що наш, черкаський, край ніколи не стане прифронтовою зоною. У те, що цивільне населення завжди залишатиметься цивільним, забепечуючи безперебійну роботу “тилу”. Однак на війні непередбачувані обставини виникають кожного дня. Вчорашній вчитель стає сьогоднішнім воїном, а звичайна медсестра виходить на поле бою, аби рятувати життя нашим захисникам. 

Сліпо ігнорувати потенційну загрозу, що може нависнути над Черкаською областю, є чистого роду безумством: трапитись може будь-що. Навіть якщо лінія фронту ніколи не дійде до Черкащини (маємо надію), існує низка інших, не менш серйозних, загроз. Насамперед йдеться про злочинну діяльність диверсійних груп у черкаських містах, а також про ракетні удари різних масштабів руйнації. Виникаюча з цього приводу небезпека є особиво гострою для великих міст Черкаської області: Черкас, Умані, Сміли, Канева та інших. 

Саме тому перед цивільним населенням Черкас постала задача не тільки допомагати армії у якості волонтерів, а й набути практичних воєнних знань. Завдяки ним, дістаючи людей з-під завалів (якщо таке трапиться), не треба буде чекати на карету швидкої допомоги – ви й самі зможете все зробити. Те саме стосується й диверсантів: застосовуючи набуті на вишколах знання, можна не тільки врятувати життя постраждалим містянам, а й упевнено дати відсіч ворогу. Суть вищенаведених аргументів відмінно передасть головний меседж програми вишколів — “НЕ ПАНІКУЙ! ГОТУЙСЯ!”. 

Висновок 

Вишколи в Черкасах тривають із самого початку повномасштабної війни. За цей час немало жителів міста набуло критично важливих знань і навичок в області медицини та поводження зі зброєю. 

Для того, щоб також долучитися до вишколів, слідкуйте за новинами на офіційних сторінках Цивільного Штабу Допомоги в м. Черкаси в інстаграмі або фейсбуці. Разом ми переможемо!