Неділя, 3 Липня, 2022

Екс-голова Укравтодора звинуватив чиновників Черкаської ОДА у вимаганні відкатів

Колишній глава Укравтодору і власник однієї з найбільших дорожніх компаній ШРБУ 48 Бахтіяр Сапаєв звинуватив чиновників Черкаської ОДА в кришуванні відкатів. Зокрема, мова йде про чиновників Служби місцевих доріг. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. За словами Сапаєва чиновники вимагають відкати в розмірі десяти відсотків і закликав очільника області Романа Боднара дати оцінку такій діяльності. Далі на yes-cherkasy.

У своєму звернені Бахтіяр Сапаєв заявив, що після того як його підприємство відмовилося плати відкат, фірму було дискваліфіковано з 5 тендерів. І це не зважаючи на те, що їхня пропозиція була дешевшою на 5 мільйонів гривень. Він також повідомив, що в прокуратуру, поліцію та СБУ була направлена заява про злочин.

Публікація Бахтіяра Сапаєва набрала тисячі лайків, про те згодом вона була видалена. Як зазначає сам Сапаєв, це було зроблено через тиск на нього з боку правоохоронних органів.

Роман Боднар відреагував на допис Сапаєва і повідомив, що перебуває на посаді з листопада минулого року. Весь цей час він активно бореться з корупціонерами і домагається розслідувань щодо них. Підключився до обговорення даної ситуації і міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Сам Бондаренко неодноразово натякав на корупцію в Черкаській ОДА, зокрема і в питаннях ремонту доріг. За словами мера Черкас він особисто знає Бахтіяра Сапаєва і називає його гарним фахівцем своєї справи і принциповою людиною.

Відповідно до даних системи «Прозорро» у період 28-29 травня було відхилено пропозиції фірми «ШРБУ 48» у п’яти тендерах. Ще по одній процедурі фірму також відхилено, але протокол ще не формовано. Сума всіх шести тендерів складає більше 60 мільйонів гривень.

Бахтіяр Сапаєв є одним з найвідоміших шляховиків України. У 2005-2010 роках він очолював Черкаську САД, а в 2010 році – ДК «Автомобільні дороги України». Його також пов’язували з колишнім очільникові «Укравтодору» Володимиром Демішканом – другом Віктора Януковича.